Turkija į ES siunčia tiktai „nenaudingus“ pabėgėlius

Turkijos valdžia siunčia į ES pagal readmisijos sutartį tiktai tuos, kas negali atnešti europiečiams jokios naudos. Liuksemburgo atstovas viename iš uždarų ES pasitarimų pareiškė nepasitenkinimą tuo, kad migrantai, kuriuos siūlo Turkija, arba turi rimtų sveikatos problemų, arba turi ypač žemą išsilavinimą, rašo Spiegel Online.

tuerkei-akademiker-aus-syrien

Apie šią tendenciją pranešė VFR vidaus reikalų ministerijos sekretorius Ole Schröder Bundestago komisijos posėdyje. Su nuoroda į panašius duomenis iš Vokietijos, Olandijos ir Lieksemburgo der Spiegel nurodo, kad praeitą mėnesį Turkija paskutiniu momentu ne kartą anuliavo išvykimo vizas, suteiktas Sirijos pabėgėliams. Daugumoje atvejų buvo kalbama apie aukštos kvalifikacijos specialistų šeimas, gydytojų ar inžinierių.

Kovo 18 dieną Europos Sąjunga ir Turkija patvirtino susitarimą, pagal kurį nelegalūs migrantai, prasiskverbę į Europą bus išsiunčiami atgal į Turkiją, o mainais iš Turkijos į Europą bus vežami tikri pabėgėliai turintis patvirtintą pabėgėlio statusą.

0,,19216809_303,00

Dabar į Vokietiją atvyko pirmoji partija pabėgėlių – 157 sirai.

Turkija tiesiai pareiškė SNO pabėgėlių teisių agentūrai, kad specialistai iš Sirijos su aukštuoju išsilavinimu negaus teisės išvykti iš šalies. Faktiškai tai reiškia, kad Turkija neišleis kvalifikuotus sirus. Der Spiegal nusiuntė paklausimą Vokietijos VRM, į kurį buvo atsakyta, kad nelegalų mainų į legalius migrantus programa – sudėtingas procesas, kuriame dalyvauja daug šalių, ir kylantys sunkumai – normalus reiškinys.

Šaltiniai: 9tv, Berliner Zeitung

Keli įdomesni Izraelio portalo 9tv skaitytojų komentarai (iš arti geriau matyti):

Valery Kogan: Europa tęsia buką savižudybę. Na ką, sėkmės šiame nelengvame darbe.

Igor Igor: Ką su aukštuoju mokslu ką be aukštojo vis viena šlamštas.

Anatoli Bedritsky: Rytai subtilus reikalas, o europiečiai liberalai apie tai negalvoja. Turkija gavo dovaną 3 milijardus, be to išmeta žmogišką šlamštą į Europą.

Šauksmas

Leave a Reply