Turkija remia „Islamo valstybę“ (video)

RT gavo naujus įrodymus, kad Ankara bendradarbiauja su teroristine „Islamo valstybe“.

Brošiūros apie tai, kaip nuversti Sirijos prezidentą Bašarą Asadą, – naujos, atspausdintos Turkijos tipografijoje. Teroristų išmesti pasai, – įvažiavimo atspaudai viskas turkiška. Belaisvis ekstremistas, pasakojantis apie pasitraukimo į Turkiją kelius „dėl viso pikto“. RT filmavimo grupė pateikia įrodymus, kad Ankara bendradarbiavo su „Islamo valstybės“ teroristais.

Filmavimas vyko Sirijos Kurdistane, Aš-Šaddadi miete. Aš-Šaddadi – svarbi strategiškai teritorija, kas ją valdo: tai vienas iš stambiausių naftos išgavimo centrų Sirijos rytuose.

RT-6

RT dokumentalistai atvyko į Aš-Šaddadi po dešimties dienų po to, kai kurdų būriai išvijo iš čia „Islamo valstybės“ teroristus.

RT 2

Teroristai pabėgo metę visus savo daiktus, svarbius dokumentus, jų skaičiuje ir naftos išgavimo važtaraščius, kuriuose nurodoma, kiek iš gręžinių išgauta naftos, kiek jos parduota.

RT1-1Nafta buvo parduodama tarpininkams iš Rakkos ir Aleppo, kurie išveždavo ją į Turkiją.

Kada kurdų būriai pradėjo puolimą, teroristai bėgo iš Aš-Šaddadi metę ne tiktai dokumentus, bet ir asmeninius daiktus. „Kai kuriuose butuose mes rasdavome dalį nuskustų barzdų, nes teroristai bėgo, persirengę civiliais drabužiais“, – papasakojo režisierius.

Pilna filmo versija bus parodyta šių metų balandžio mėnesį per RTD.

Šauksmas

Leave a Reply