Turkijoje žlugo karinis perversmas

Naktį į šeštadienį Turkijoje žlugo kariškių organizuotas karinis perversmas. Stambule ir Ankaroje chaosas. Sostinėje visą naktį buvo girdimi šūviai, buvo bombarduojamas parlamentas. CNN Turk pranešė, kad numuštas karinis sraigtasparnis. Kariškiai buvo užblokavę du tiltus per Bosforą. Ten buvo dešimtys užmuštų, jų skaičiuje taikūs gyventojai. Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas paskelbė griežtus veiksmus prieš perversmo dalyvius. Armija dabar išsivalys, – pasakė jis. Pildoma.

Erdogan-Anhaenger_ringen_putschendes_Militaer_nieder-Chaos_in_der_Tuerkei-Story-520165_630x356px_e8ccc0dd68f4a5d9dc27a7f556260e56__putsch--s1260_2_jpg

Erdoganas pareiškė, kad perversmą bandė įvykdyti nedidelė grupė Generalinio štabo vadovybės, kurie gavo įsakymus iš Pensilvanijos.

Turkijos prezidentas savo šalininkams susirinkusiems oro uoste pasakė, kad perversmo problema bus sprendžiama taikiai. Jis pažadėjo išvalyti Generalinį štabą nuo „išdavikų“ ir pabaigti armijos valymą. Jo žodžiais sukilimas bus pilnai numalšintas, karininkų areštai, tame skaičiuje ir armijos vadovybės, jau vyksta. Erdoganas vėl apkaltino pamokslininką Giuleną, kuris jo žodžiais, įsakymus atidavinėjo iš Pensilvanijos.

57894bb5c36188de2a8b4697

 

Turkijos prezidentas pažymėjo, kad viešbutis Marmaryje buvo bombarduojamas po to, kai jis išvyko iš viešbučio perversmui prasidėjus. Jis pasakė, kad liks su turkų tauta ir nesitrauks.

https://www.youtube.com/watch?v=H6IJqp-YNJk

Anksčiau Turkijos kariškiai pareiškė apie perversmą šalyje. Valstybinė televizija pranešė, kad Turkiją dabar valdo „Taikos taryba“. Prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas kvietė Turkus išeiti į gatves.

https://www.youtube.com/watch?v=kQPknHPBp-M

CNN pranešė, kad Turkijos policija sulaikė 336 žmones, kurie įtariami dalyvavę kariniame perversme. Pagal Haberturk informaciją tiktai Stambule sulaikyta ne mažiau 600 žmonių.

Šauksmas

 

Leave a Reply