Turkų sultonas išbarė ES

Kovo 18 dieną pasirašyta ES -Turkijos pabėgėlių readmisijos sutartis numato, kad ES mainais už nelegalių migrantų grąžinimą į Turkiją jai suteiks 6 milijardų finansinę paramą. Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas pagrasino nevykdyti „pabėgėlių susitarimo­“ su ES.

Erdogan_droht_EU_mit_Platzen_des_Fluechtlingsdeals-Wutrede_in_Ankara-Story-504350_630x356px_bf8c986b3bdba66e9a4473339454cf59__erdogan-fluechtlingsdeal_1-s1260_jpg

Jo šalis nesiruošia vykdyti „susitarimo“, jeigu Europos Sąjunga nevykdys „savo pažadų“, – pasakė Redžepas Tajipas Erdoganas ketvirtadienį savo pasisakymo Ankaroje metu, rašoma Krone.

Susitarimas turėjo „konkrečias sąlygas“, kurių vykdymo reikalavo jo valstybė. Turkijos prezidentas pareiškė nepasitenkinimą 18 kovo sutarties realizacija. “Jie žadėjo, bet nieko neišėjo“, – pasakė jis.

„Mūsų biudžeto sąskaita išlaikomi beveik 3 milijonai žmonių. O iš to, kas pažadėta Europos, iki šiol nieko nėra. Jeigu ES neįvykdys savo pažadų, tai Turkija irgi nesilaikys sutarties. Šalys, kurios ekonomiškai aukščiau už mus, neparodė tokių pačių žmogiškų santykių“, – pasakė Erdoganas.

Šauksmas

Leave a Reply