Ukraina laužo Minsko susitarimus: Donbasas prašo pagalbos

Print Friendly, PDF & Email

«Gerbiama ponia kanclere, gerbiamas pone prezidente», – vienodai kreipiasi į Minsko susitarimų laiduotojus – Angelą Merkel ir Fransua Olandą Igoris Plotnickis ir Aleksandras Zacharčenko – Lugansko ir Donecko Respublikų (taip sukilėliai vadina savo ginamus regionus) vadovai. Vokietijos ir Prancūzijos vadovai kreipimesi prašomi įtakoti Kijevą, kad šis vykdytų Minsko susitarimus.

«Ukraina atvirai sabotuoja ir nevykdo įsipareigojimų. Pirmiausia, laužo sunkiosios ginkluotės atitraukimo grafikus ir nepateikia informacijos apie jos naują dislokavimą, ką aiškiai pabrėžia ir ESBO stebėtojai. Antra, Aukščiausia Rada net nepradėjo svarstyti klausimo apie Donbaso ir Lugansko rajonų įpatingą statusą»,– vardija pretenzijas Kijevui Zacharčenko.

Minsko susitarime parašyta: ne vėliau kaip per 30 dienų Radoje priimti sprendimus dėl Lugansko ir Donecko ypatingo režimo.

Maksimum, ką padarė Kijevas – tai sušaukė Nacionalinio saugumo komiteto posėdį, kurį vargu ar galima būtų pavadinti taikdarišku. Nes Porošenko jame pareiškė:

«Mes vykdome du paralelius procesus: vykdome Minsko susitarimus ir ryžtingai didiname karinę galią.  Mes treniruojamės ir ruošiame savo kariškius, padedant partneriams iš NATO.»

Iš televizoriaus ekranų nuolat skamba Kijevo valdžios kreipimasis: «Ukraina – pavojuje! Piktas priešas trempia tavo žemę, žudo ir žaloja tavo tėvynainius».

Neapykanta skatinama per visus telekanalus. O kas priešas – nurodo nuolat transliuojama daina «33 maskoliukai».

Donecko ir Lugansko Respublikų vadovai prašo nubausti Kijevo valdžią ne tik už sukeltą pilietinį karą, bet ir už tai, kad ant bado ribos atsidūrė milijonai žmonių.

«Prašome uždrausti įvykti į Europos Sąjungos teritoriją šiems žmonėms, kaltiems nusikaltimais prieš žmoniją, savo taikių gyventojų naikinimą: Jaceniukui, Poltorakui, Turčinovui, Avakovui, Ložkinui, Kolomojskiui», – vardina Igoris Plotnickis.

Po Minsko derybų Donbaso blokada dar labiau sugriežtėjo. Ukraina praktiškai nukerta paskutinius saitus su regionu, ir tuo pačiu metu kalba apie nedalomą valstybę.

http://www.vesti.ru/doc.html?id=2422965#

Šauksmas

Добавить комментарий