Ukrainoje prasidėjo žūtbūtinis oligarchų karas

Kovo 5 dieną Ukrainoje atsitiko įvykis, gresiantis didesnėmis pasekmėmis, negu Krymo aneksija ar karas Donbase.

kolomojski

O įvykis negirdėtas neregėtas. Elito karas aplink prezidentą Porošenką iš šalto karo fazės peraugo į žūtbūtinį. Parlamentinę komisiją aplankė Dnepropetrovsko srities gubernatorius, žmogus, sustabdęs „rusų pavasarį“ Ukrainos pietuose, šalies „maršalas Žukovas be antpečių“, bankininkas ir pramonininkas Igoris Kolomojskis. Jis į komisiją atvyko ne šiaip sau, o pateikė stulbinantį pareiškimą, kuriuo demaskavo neįtikėtinus Ukrainos korupcijos mastus ir pareikalavo anuliuoti visus Ukrainos įmonių privatizavimo rezultatus (tame tarpe ir įmonių, kurias privatizavo pats).

Šioje jo papasakotoje istorijoje įpainioti visi stambiausi Ukrainos oligarchai. Pokalbio stenogramos citata:

Leščenko: aš neabejoju, kad mes su jumis reprivatizacijos klausimu atstatant teisngumą esame vienos nuomonės. Bet sakykite – juk jūs taip pat buvote beneficiaras. 2004 –aisiais Jūs kas mėnesį Pinčiukui mokėjote po 5 mln.– ar čia buvo kyšis, ar ne? O jeigu taip, tai jūs dabar prisipažįstate daręs nusikaltimą?

Kolomojskis: Jūs juk žinote, kad tas, kuris davė kyšį ir pirmas apie jį prisipažino – lieka nenubaustas (juokas)

L: Tai yra Jūs prisipažįstate, kad už teisę valdyti „Ukrnaftą“ mokėdavote po 5 mln dolerių kas mėnesį?

K: Taip.

L: Kam konkrečiai, į kokias sąskaitas?

K: Viskas pateikta Anglijos teismui, galime pateikti čia. Tos sąskaitos identifikuotos kaip Pinčiuko ir Kučmos.

L: Ofšoras?

K: Taip. Bet čia ne „Ukrrudprom“, o „Ukrnafta“. Bet čia ne tik šie pinigai.Mes mokėjome ir šiuos pinigus, ir priedo mokesčius ir dividendus valstybei. Bet už teisę gauti savo dividendus, mus versdavo mokėti dar po 5 mln. dolerių Pinčiukui.“

(Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad šią paslaptį išviešinti privertė pats Pinčiukas. Aukščiausiame Londono teisme jis pradėjo procesą, kuriuo užginčijo Krivojrogo metalurgijos kombinato pirkimą. Viktoras Pinčiukas reikalauja iš Igorio Kolomojskio ir Genadijaus Bogoliubo pripažinti jį gamyklos savininku ir kompensuoti jam daugmetinius nuostolius).

Kur atves toks atviras karas tarp oligarchų šalyje, kuri yra ant bankroto ir dezintegracijos ribos – vienas Dievas žino.

http://www.20khvylyn.com/opinion/mind/opinion_13389.html

Šauksmas

Leave a Reply