Ukrainos krizė – kova už šalį, perplėštą pusiau

Print Friendly, PDF & Email

Ukrainos kariomenės kontroliuojamoje teritorijoje Slavianske buvo sumuštas suomių politinis veikėjas ir žurnalistas, Rusijos klausimų ekspertas Antero Eierola. Apie tai pranešė laikraštis „Helsinkio naujienos“.

Užpuolimo išvakarėse jis stebėjo situaciją Svetlodarske, netoli prie Debalcevo katilo ir tapo liudininku, kaip Ukrainos armija, nekreipdama dėmesio į Minsko susiterimus, apšaudo sukilėlių pozicijas. O atvažiavęs į Slavianską, buvo sumuštas grupės nežinomų asmenų.

Antero EerolaKaip pasakoja pats Eierola, prie jo priėjo grupė agresyviai nusiteikusių jaunuolių ir pradėjo kažko klausinėti ukrainietiškai. Kai Eierola atsakė, kad supranta tik rusiškai – jį sumušė. Jis buvo hospituolizuotas, tačiau Ukrainos milicija įvykio tirti nepanoro.

„Ukraina paskendusi visiškam chaose. Toks apibūdinimas tinka ir teritorijoms, kuriose nėra karo. Agresijos atmosfera tvyro visur“, – taip Ukrainos situaciją apibūdino žurnalistas.

Jis praleido Ukrainoje 10 dienų. Eierola mano, kad vakarų žiniasklaida falsifikuoja informaciją apie Ukrainą. „ Vakarų žiniasklaida viską nušviečia taip, neva Ukrainoje yra įsikišimas iš išorės. Labai lengva viskuo apkaltinti Rusiją. Tačiau problemų priežastys – vidinės. Net Maidano aktyvistai nepatenkinti perversmo rezultatais“,– pareiškė žurnalistas.

Eierola pažymėjo, kad Ukrainoje pažeidžiamos žmogaus teisės, o žodžio laisvė vis labiau ribojama. Ukrainos įvykius jis prilygina pilietiniam karui Suomijoje 1918 metais.

Artimiausiu metu Antero Eierola ketina išleisti knygą „Ukrainos krizė – kova už šalį, perplėštą pusiau“.

Šaltinis: regnum.ru

Šauksmas

Leave a Reply