Ukrainos miete Umanėje siautėjo chasidai

Birželio 14 dieną Ukrainos portalas Segodnya pranešė apie Umanės mieste siaučiančius žydus chasidus, kurie šaudė į vietos gyventojus, apgadino policijos automobilį ir akmenimis apmėtė vieno iš Ukrainos centrinių kanalų operatorių, vos nesudegino 9 aukštų namą. Kada kulka sužeidė vietinės parduotuvės pardavėją – praeiviai iškvietė policiją.

193

„Sėdėjau, žaidžiau telefone, peržiūrinėjau pranešimus, ir išėjo taip, kad išgirdau trys šūvius, du iš kurių teko į mano mašiną, nes girdėjau metalo garsą, o vienas man atitinkamai jau į nosį“, – раsakoja Olegas, nukentėjęs, vietos parduotuvės pardavėjas.

“Pagal šį faktą iškeltos kelios baudžiamosios bylos, konkrečiai pagal straipsnį 125 Ukrainos BK – lengvi kūno sužalojimai ir 296 – chuliganizmas. Maksimali bausmė pagal šiuos straipsnius 3 metai laisvės atėmimo“, – patikslino Dnitrij Griščenko, Čerkasko policijos atstovas spaudai.

„Atvyko policija, surado šaudžiusį. Šratas iš pneumatinio pistoleto pataikė pardavėjui į nosį. Aš stebėjau nuo balkono, kaip chasidą pasodino į mašiną. Ir čia prasidėjo! Subėgo chasidai, su alaus buteliais, ėmė siūbuoti mašiną, daužyti žibintus. Policija išsiveržė iš apsupties. Ir čia chasidai persijungė ant operatoriaus ir žurnalystę, juos filmavusius. Į juos skrido akmenys ir buteliai“. – papasakojo viena iš rajono gyventojų Elena.

Taip pat chasidai vos nesudegino 9 aukštų namą. Patrulinė tarnyba laiku perspėjo apie gaisrą, todėl pavyko išvesti žmones ir laiku užgesinti gaisrą.

Šauksmas

Leave a Reply