Vaclavas Klausas: Ukrainos konfliktą pradėjo JAV, o Rusija buvo priversta reaguoti

Čekijos eksprezidentas Vaclavas Klausas mano, kad JAV kartu su Europos politikais pradėjo Ukrainos konfliką, o Rusija paprasčiausiai buvo priversta reaguoti į susidariusią situaciją, rašo Austrijos leidinys „Tiroler Tageszeitung“.

„Aš priklausau mažumai politikų, žurnalistų ir intelektualų, kurie mano, jog spaudimas atėjo iš Vakarų. Žvelgiant iš šios pusės, Rusija nėra kalta dėl to, kas įvyko. Tai, ką ji padarė, mano manymu, yra reakcija, priverstinis žingsnis“, – pareiškė Klausas, pridūręs, jog būtent JAV išprovokavo Ukrainos konfliktą organizuodama Maidaną.

screen-shot-2015-03-11-at-00-48-15Politikas mano, kad šaltasis karas jau vyksta ir jo kaina itin didelė. Jis kritikavo ukrainiečių politikus už tai, kad šie nepradėjo jokių rimtų derybų ir viską nori spręsti jėgos pagalba, tačiau neužtenkant savų jėgų, nori pasitelkti užsienio pagalbą. Klauso manymu, Ukraina visada buvo „gležna ir suskaldyta valstybė“.

Priminsime, kad šių metų sausio mėnesį, buvęs Čekijos prezidentas davė atvirą interviu Austrijos leidiniui „Die Presse“ pareikšdamas, kad jis mato Ukrainos krizę, kaip „konfliktą, kuriame Europa ir Amerika kovoja prieš Rusiją“, o Ukraina šiame ginče – tik pasyvus instrumentas.

„Krymas niekada nepriklausė Ukrainai. Krymas visada priklausė Rusijai. Man visa ši situacija nėra labai tragiška. Įvykių priminė priežastis – Ukrainos vidinė krizė. Be Maidano nebūtų ir Krymo atsiskyrimo“, – įsitikinęs Klausas.

Šaltinis: ekspertai.eu

Šauksmas

Leave a Reply