Vaikasvydis Pirėjo uoste

„Norėdami primesti savo interesus, pabėgėliai naudoja vis žiauresnius metodus“, – rašo Austrų dienraštis Krone. Jau Makedonijos sienos šturmo metu, vasario pabaigoje, migrantai į pirmas šturmuojančiųjų sieną eiles buvo sąmoningai pastatę vaikus. Pirėjo uoste buvo sulaikytas vyras, kuris grasino į policiją mesti savo vaiką, jeigu šie neišlaisvins jo prasikaltusio giminaičio.

Fluechtling_will_Baby_gegen_Polizisten_werfen-Heftige_Inszenierung-Story-504491_630x356px_924012400beb787eaea2bd8d73014c11__fluechtling-baby-s1260_jpg

Jau kelios savaitė Pirėjo uoste gyvena 5000 nelegalių migrantų. Jie atsisako vykti į migrantų stovyklas, nes bijo, kad bus priversti visam laikui likti Graikijoje. Daugumos prieglobsčio prašytojų galutinis kelionės tikslas yra Vokietiją. Valdžia vis nesėkmingai stengiasi perkelti žmones į „profesionalias įstaigas“ ir tai sukelia dažnus ginčus ir susirėmimus.

Vienas iš migrantų daužė automobilį, kuris vingiavų per protestuojančių migrantų minią, ir buvo už tai sulaikytas. Tada kitas iš protestavusių sugriebė savo dviejų mėnesių kūdikį ir pagrasino policininkams sviesti jį, jeigu šie nepaleis jo draugo. “Pirmiausia aš ruošiuosi nužudyti savo penkis vaikus, tada save”, šaukė žmogus iš Afganistano.

A migrant man holds a baby over his shoulders during tension with port police officers at the Athens port of Piraeus, Wednesday, April 6, 2016. The man grabbed the  few-months-old baby and threatened to throw her at police, Greek media reported. Another man later took the child from his hands and handed her back to her mother. Dozens of migrants and refugees have been staging a sit-down protest in Greece's main port of Piraeus, where thousands have been camping out for weeks, after reports that authorities would try to move the people there into organised camps. (Yiorgos Baboukos/InTime News via AP)    GREECE OUT

Afganistanietis vėliau prisipažino, kad suimtasis buvo jo giminaitis, todėl neatlaikė jo nervai. Prieš afganą policija pradėjo tyrimą.

Tuo tarpu Graikijos valdžios institucijos bando įkalbėti migrantus palikti Pirėjo uoste atsiradusią nelegalią stovyklą.

„Pirėjo uostas turi būti išvalytas“, graikų valdžia rašo atbėgėliams skirtuose lapeliuose: “Nenusiminkite, mes palaikome jus, mes jus mylime”. Toks tekstas buvo parašytas keturiomis skirtingomis kalbomis ant bukleto, kuris turi būti paskirstytos pirmadienį tarp tūkstančių siekiančių prieglobsčio Pirėjo uoste.

epa05246505 Children shout slogans at the port of Piraeus, Greece, 06 April 2016, where almost 5,000 migrants and refugees found temporary shelter. Tension prevailed earlier at Piraeus port between migrants and authorities, who asked them to leave the port and move to other hosting facilities. Migrants and refugees refused to leave and staged a sit-in protest underlining that the conditions in many hosting facilities were not good.  EPA/SIMELA PANTZARTZI

Po kelių dienų uostas turi būti išvalytas, aiškina valdžia, nes artėja stačiatikių Velykos, kai laukiama atvykstant į Pirėjo uostą daugybės turistų.

„Uostas nebegali sutalpinti jūsų ir nieko nelaimėsite, jei čia pasiliksite“, – skelbia lapelis.

Nelegalūs migrantai skatinami keltis į kitus priėmimo centrus. „Neklausykite pervežėjų“. „Ten jūs galėsite prašyti prieglobsčio arba paskirstymo pagal ES programą“. „Neklausykite pervežėjų, kurie žada jums, kad nuveš į kitas Europos valstybes“, – sakoma lapelyje.

Petras Gulbinskas

Šauksmas

Leave a Reply