Valdas Anelauskas: „Atvirų durų“ politikos ir „multikultūralizmo“ išprovokuota kruvina terorizmo fiesta Paryžiuje – tai tik pradžia!..“

Sirijos prezidentas Bašaras al Asadas ne kartą yra sakęs, kad daugelis iš Sirijos į Europą atvykstančių pabėgėlių – tai paprasti žmonės, bėgantys nuo jų šalį puolančių užsienio karinių jėgų, tačiau tarp jų esama ir teroristų. Čekų televizijai B. al Asadas lapkričio 30 d. pareiškė, kad pabėgėliai iš Sirijos yra susimaišę: „Daugelis yra geri sirai, patriotai… Bet, žinoma, tarp jų yra infiltravęsi teroristai“. Kaip žinia, nuo 2011 m. kovo besitęsiantis karinis konfliktas Sirijoje pareikalavo daugiau kaip 250 tūkst. žmonių gyvybių, be namų paliko pusę iš 23 mln. Sirijos gyventojų, kurie klajoja Sirijoje ir už jos ribų…

Lapkričio 29 d. vakarą Belgijos policija vykdė eilines kratas Briuselyje dėl lapkričio 13 d. Paryžiuje įvykdytų teroro išpuolių. Operacija vyko tuščiuose pastatuose Briuselio Molenbeko rajone. Būtent šioje komunoje gyveno du teroro išpuolius Paryžiuje įvykdę teroristai mirtininkai. Belgijos premjero Šarlio Mišelio manymu, norint Europoje efektyviau keistis žvalgybos duomenimis apie radikalius islamistus bei siekiant efektyviau užkardyti teroro išpuolius reikia sukurti europietišką JAV CŽV analogą: „Europos CŽV sukūrimas, būtent taip aš šią instituciją vadinu, yra būtinybė. Aš manau, kad Šengeno zonai ji dvigubai naudinga. Pirma – bus geriau apsaugotos išorinės sienos, antra – bus galima lengviau keistis informacija ir žvalgybos duomenimis apie įtartinus asmenis, kurie juda Šengeno zonos viduje“, – teigė belgų politikas.

Tuo tarpu Lietuvos politinis „elitas“, tapęs jankių globalistų ekspansyvios politikos įkaitais, seniai nebegina mūsų valstybės nacionalinių interesų. Lapkričio 26 d. LR Seimas skubos tvarka priėmė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo sukurtas teisinis pagrindas nelegalių imigrantų perkėlimui į Lietuvą. Tokį pragaištingą įstatymą pateikė Vyriausybė, o Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pritarė. Už šį įstatymą prabalsavo 66 iš 96 posėdyje dalyvavusių Seimo narių, 8 balsavo prieš ir 22 susilaikė. Prezidentė Dalia Grybauskaitė minėtą įstatymą iškart pasirašė.

Kaip skelbiama, šiuo įstatymu Lietuvos valdžia „patobulino – supaprastino imigrantų priėmimo tvarką“. Jeigu anksčiau pabėgėlis pateikdavo akivaizdžiai nepagrįstą prašymą prieglobsčiui, tai jam ES ir Lietuvos durys tapdavo uždarytos. Dabar nelegalai gali meluoti, Lietuvai tai tinka. Šiuo pakeitimu yra panaikinta sąvoka – „AKIVAIZDŽIAI NEPAGRĮSTAS PRAŠYMAS SUTEIKTI PRIEGLOBSTĮ“. Tai reiškia, kad daugiau neegzistuoja nepagrįstų prašymų suteikti prieglobstį – visi prašymai bus pagrįsti.

Seimas nusprendė, kad per 24 val. įsipareigojame suteikti nelegalams leidimą gyventi Lietuvoje, ir net Jungtinėms Tautoms pateikti informaciją apie nelegalus įsipareigojame, tik gavę nelegalų sutikimą. Pasak signataro Zigmo Vaišvilos, visų okupacijų, kiek jų bebuvo, sąlygomis Lietuva iki tokio protektorato lygio dar nebuvo nusiritusi!.. Seimo priimtame įstatyme numatyta daugiau užsieniečių teisių, nei pareigų. Prioritetiškai jų teisės akcentuojamos labiau nei LR įsipareigojimai tarptautinėms institucijoms ir organizacijoms, su kuriomis yra siejami rašytiniai susitarimai.

Seimas nusprendė, kad nelegalams atvykti į Lietuvą daugiau nebedraudžiama: nori nelegalas, neteisėtai atvyksta į Lietuvą, nori – neteisėtai išvyksta. Atviras kelias visiems galimiems teroristams daryti ką tiktai nori!.. Prioritetiškai iškeliamos užsieniečių teisės, neapibrėžiant jų pareigų, neatsižvelgiant į mūsų valstybės įsipareigojimus tarptautinėms institucijoms ir organizacijoms, nepagrįstai užslaptinant daugelį procedūrinių klausimų.

Seimo priimtas įstatymas – tai chaoso ir atvirų grėsmių Lietuvos piliečiams ir mūsų valstybei sukūrimas. Tai padaryta, neatsižvelgiant į tai, kad: net 58% Europos Sąjungoje gyvenančių islamo išpažinėjų remia teroristinę „Islamo valstybę“; apie 80% į Europos Sąjungą atvykusių nelegalų yra agresyvūs jauni vyrai; Europos Komisijos vertinimu, per ateinančius trejus metus į Europos Sąjungą atvyks apie 5 mln. nelegalių migrantų!..

Todėl signataras Z. Vaišvila ir Seimo narys A. Nakas kreipėsi į Seimą ir prašo nedelsiant pripažinti netekusiu galios š.m. lapkričio 26 d. priimtą Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimo įstatymą.

Išskirtiniame interviu „Laisvam laikraščiui“ JAV gyvenantis disidentas Valdas ANELAUSKAS pastebi: „Ateiviai musulmonai vis labiau įsitvirtina senojoje Europoje, jų bendruomenės ženkliai auga, plečiasi, stiprėja. Musulmonų bendruomenėms didėjant, savaime suprantama, augs ir jų įtaka Europos Sąjungos vykdomai politikai. Ilgainiui musulmonų bendruomenės gali perimti politinės valdžios kontrolę, o finale – užkariauti visą Europą.

Būdamas valdžioje Libijos prezidentas Muamaras Kadafis perspėjo europiečius dėl islamizacijos grėsmių bei iššūkių Europai: „Atrodo, Alachas padovanos islamui pergalę Europoje be kardų, be ginklų ir be užkariavimų. Mums nereikia teroristų, mums nereikalingi mirtininkai. Vos po kelių dešimtmečių virš 50 milijonų musulmonų pavers Europą musulmonišku žemynu“, – tokią ateitį Europai prognozavo Kadafis“.

___________________________________

— Ar pasaulio bendruomenė, tame tarpe ir tolerantiškieji, liberalūs europiečiai, po lapkričio 13 d. kruvinų teroristinių išpuolių Paryžiuje suprato pagaliau, su kokiais rimtais iššūkiais tenka susidurti nelegalių migrantų cunamio siaubiamai Europai?

aIMG_0045x— Po to kai ISIS teroristai Paryžiuje, šaukdami „Allah akbar“, pleškino iš „kalašnikovų“ į beginklius prancūzus, europiečiai turėjo aiškiai pamatyt ir suprasti, kokias kruvinas skerdynes gali sukelti „multikultūrinės visuomenės“ bei „atvirų durų“ politika. Kaip žinia, keli teroro atakose Paryžiuje dalyvavę galvažudžiai Europon pateko kartu su vadinamaisiais „pabėgėliais“. Tuo tarpu Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė nuolat ragina tautiečius nebijoti „pabėgėlių“, kurie netrukus bus atgabenti ir į Lietuvą. Prezidentės teigimu, „gerai integravęsi užsieniečiai bus naudingi valstybei“. Norėčiau prezidentės paklausti – kokiai valstybei potencialūs džihadistai bus naudingi? Ko gero, tikrai ne Lietuvai, o teroristinei „Islamo valstybei“!..

Kaip parodė nesenai atlikta apklausa, tarp masės migrantų, laukiančių leidimo apsigyventi Vokietijoje, net 56 procentai palaiko ISIS teroristus!.. Tai reiškia, jog nesiimant efektyvių priemonių, kurios galėtų sustabdyti nelegalių migrantų laviną, pačios baisiausios prognozės netrukus taps šiurpia Europos Sąjungos realybe, tame tarpe ir Lietuvos.

„Atvirų durų“ politikos ir „multikultūralizmo“ išprovokuota kruvina terorizmo fiesta Paryžiuje – tai tik pradžia!.. Vos per kelis mėnesius kartu su pabėgėliais be didelio vargo Europoje atsidūrė tūkstančiai potencialių džihadistų. Kokia jų misija, visi aiškiai pamatė, kai tie „pabėgėliai“ pradėjo kelti riaušės ir šaukdami „Allah akbar“ žygiavo Miuncheno geležinkelio stoties peronu!.. Įvykdytas teroro aktas Paryžiuje, manau, tėra eilinis epizodas iš daugelio, pranašaujantis baisią Europos ateitį.

Jeigu europiečiai ir toliau taip inertiškai kovos su „ksenofobija“ bei „islamofobija“, vadindami islamą „taikos religija“ ir nesuvokdami realios grėsmės, tai tūkstančiai džihadistų užtvindysiantys Europos miestus netrukus pavers juos antruoju Mosulu (Mosulas – Irako krikščionių miestas, kurį islamistai pavertė pragaru žemėje, žadėdami islamo „rojų“). Mosulo arkivyskupas labai pranašingai perspėjo: „Žmonės Vakaruose taip pat taps musulmonų aukomis!..“. Prisiminkime, fanatiškieji musulmonai ilgus šimtmečius deklaravo savo pagrindinį tikslą – sunaikinti Vakarų civilizaciją. Jie nuo pat islamo užgimimo kariauja „šventus“ karus džihadus. Na, o hidžra – masinė musulmonų migracija į „netikėlių“ teritorijas – tėra džihado sudėtinė dalis. Deja, šis destruktyvus procesas Europoje jau įsibėgėjo!..

— Tai jūs manote, europiečiams būdingas liberalizmas bei čia dominuojantis multikultūralizmas netolimoj ateity taps išties  pragaištingu faktoriumi Europos Sąjungos valstybėms?

— Terminas „multikultūralizmas“ arba „daugiakultūriškumas“ Europoje bei JAV paprastai naudojamas gyventojų sudėties kultūriniams pokyčiams apibūdinti. Labai abejoju, ar vadinamasis „multikultūralizmas“, tapatinamas su europietiškomis vertybėmis, yra propaguojamas išimtinai taikiais tikslais, vien dėl gyventojų įvairovės. Mano supratimu, tikrasis multikultūralizmo tikslas – Vakarų civilizacijos ir apskritai baltosios rasės sunaikinimas!.. Tai ypač svarbu suvokti dabar, kai Europa yra siaubiama nelegalių migrantų antplūdžio. Tariamas „multikultūralizmas“ arba „daugiakultūrinė“ įvairovė – tėra eufemizmai, kuriais siekiama užmaskuoti baltųjų europiečių ir amerikiečių genocidą (beje, apie tai aš kalbėjau ankstesniame interviu LL).

Tik pagalvokime, kodėl niekas nesako, kad reikėtų siekti didesnės gyventojų įvairovės ten, kur 100% gyventojų yra juodaodžiai? Kuomet įvairūs „sociologiniai ekspertai“ mums aiškina apie tariamą įvairovės geidžiamumą demokratiškose visuomenėse, kas iš tikrųjų čia turima omeny? O gi tai, kad tose vietose, kur ligi šiol gyveno daugiausia balti žmonės, tarkim, Europoje, ilgainiui baltieji turėtų tapti mažuma arba visai jų nelikti. Manau, būtent šito dabar siekiama!.. Tokia tendencija man absoliučiai akivaizdi Europoje, JAV, visame Vakarų pasaulyje. Pastaruoju metu vyksta nebeatitaisomi demografiniai pokyčiai ne tik Europoje, bet ir JAV!..

— Patikslinkite, prašau, kuo konkrečiai pasireiškia tie „nebeatitaisomi demografiniai pokyčiai“?

— Džihadas islamo religijoje nebūtinai yra susijęs su prievarta. Viena iš džihado formų musulmonams gali būti didelių, daugiavaikių šeimų kūrimas. Pasak buvusio Alžyro prezidento Huari Bumedjeno, „musulmonai dabar kariauja prieš „netikėlius“ ne kardu, bet moterų gimdomis!..“. Šis planas elementariai paprastas: į Europą atvykęs musulmonas vyras atsiveža keturias žmonas, kurios pagimdo ir užaugina, tarkim, dvidešimt vaikų. Čia aritmetika labai aiški.  Europos tautų tradicinės šeimos, su vienu ar dviem vaikais, musulmoniškų šeimų apsuptyje yra absoliutūs pralaimėtojai. Jau ir dabar ateiviai musulmonai Europoje skaičiuojami milijonais! Jų skaičius per pastaruosius penkis dešimtmečius didėjo geometrine progresija. XX amžiaus viduryje musulmonai nesudarė Europoje nė 1 procento, o šiandien jų jau yra, berods, šeši procentai. Prognozuojama, kad 2020 metais musulmonai gali sudaryt 10 procentų Europos gyventojų. Iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo labai daug, bet net ir dabar radikalūs islamistai kelia daugybę rimtų problemų europiečiams „šokdindami“ visą Europą!..

Ateiviai musulmonai vis labiau įsitvirtina senojoje Europoje, jų bendruomenės ženkliai auga, plečiasi, stiprėja. Musulmonų bendruomenėms didėjant, savaime suprantama, augs ir jų įtaka Europos Sąjungos vykdomai politikai. Ilgainiui musulmonų bendruomenės gali perimti politinės valdžios kontrolę, o finale – užkariauti visą Europą.

Būdamas valdžioje Libijos prezidentas Muamaras Kadafis perspėjo europiečius dėl islamizacijos grėsmių bei iššūkių Europai: „Atrodo, Alachas padovanos islamui pergalę Europoje be kardų, be ginklų ir be užkariavimų. Mums nereikia teroristų, mums nereikalingi mirtininkai. Vos po kelių dešimtmečių virš 50 milijonų musulmonų pavers Europą musulmonišku žemynu“, – tokią ateitį Europai prognozavo Kadafis.

Na, o Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, vienas reikšmingesnių lyderių islamo pasaulyje, ne kartą yra sakęs, jog „Mečetės yra mūsų kareivinės, kupolai – mūsų šalmai, minaretai – mūsų durtuvai, o tikintieji – mūsų kariai…“.

— Jeigu panašios prognozės išsipildys, tai senoji Europa dėka šliaužiančios, radikalios islamizacijos netolimoj ateity pavirs Eurabija?!..

— Ir tai bus tikrų tikriausias europiečių genocidas, nors visa tai bandoma pridengti tariamos „tolerancijos“ bei „multikultūralizmo“ figos lapeliais!.. Kosmopolitams-globalistams, baltųjų tautų naikintojams, labai nepatinka, kai, tarkim, Lietuvoje demonstracijų metu pasigirsta šūkiai „Lietuva – lietuviams!“. Globalistus tai tiesiog siutina. Ko gero, jie mano, kad reikėtų skanduoti priešingai – „Lietuva – ne lietuviams“? Bet kam gi tada Lietuva turėtų priklausyti, jeigu – ne lietuviams?!..

Kažkodėl baltųjų žmonių šalys turi priklausyt visų rasių atstovams. Man dar neteko girdėti, jog yra siekiama, kad būtų kuo daugiau „multikultūrinės įvairovės“, tarkim, Afrikos šalyse ar Azijoje. O jeigu dabar baltieji arba azijiečiai imtų masiškai migruoti į Afriką ir iškiltų reali grėsmė afrikiečiams Afrikoje tapti mažuma, tada tie patys globalistai – „multikultūralistai“ imtų šaukti, kad tai yra labai blogai ir neleistina, nes Afrika turi priklausyti afrikiečiams!..

Ar galite bent įsivaizduoti, kad milijonai baltųjų imigrantų galėtų „paįvairinti“ Afriką, nors tai juodajam žemynui išeitų tik į naudą?!.. Ypač jeigu Afrikoje apsigyventų keli milijonai migrantų iš Kinijos. Mat kinai, priešingai nei afrikiečiai, yra labai darbštūs, verslūs, jie ilgainiui sukurtų Afrikos šalyse klestinčias ekonomikas.

Vadinamoji „atvirų durų“ politika, nežinia kodėl, yra taikoma išimtinai baltų žmonių visuomenėms. Juodųjų šalys – juodiesiems, azijiečių šalys – azijiečiams, o baltųjų – visiems!.. Argi tai ne demografinio genocido apraiška?!..

Manau, būtina kiek išsamiau pasidomėti – kokia yra tikroji pastaruoju metu ypač suaktyvėjusios „multi-kulti“ ideologinės kampanijos priežastis, kuo grindžiami šiuo metu realizuojami genocidiniai užmojai? Priminsiu, ką kažkada yra sakiusi lesbietė-feministė Siuzen Zontag, kuri buvo, kaip ją taikliai pavadino įžymus amerikiečių publicistas Patrikas Bjukinenas, šiuo metu Amerikoje bei Europoje vykstančios „multikultūralistų“ revoliucijos „močiutė“. Be jokių užuolankų Zontag yra pareiškusi: „Baltoji rasė – tai vėžys žmonijos kūne!..“ ir „baltoji rasė – žmonijos istorijos vėžys“.

Pabrėžiu, tai ne šiaip eilinės liberalės psichopatės svaičiojimas. Siuzen Zontag buvo (tai galima sužinot paskaičius jai skirtus nekrologus, kai būtent nuo vėžio ji ir mirė) viena įžymiausių Amerikos „intelektualinių dievaičių“, turėjusi milžinišką įtaką amerikiečių visuomenės nuomonės formavimui. Siuzen Zontag ilgą laiką buvo PEN – rašytojus vienijančios pasaulinės organizacijos JAV skyriaus prezidentė!..

Tereikia mano pacituotoje Zontag frazėje pakeisti žodžius – „baltoji rasė“ į „juodąją rasę“ – ir iškart ji būtų apšaukta rasiste. O jeigu ponia Zontag panašiai būtų kalbėjusi ir apie savo gentainius žydus, tai jos visuomeninė karjera iškart pasibaigtų!.. Kaip žinia, Siuzen Zontag radikalūs pasisakymai  prieš baltąją rasę visiškai nepakenkė jos autoritetui. Priešingai, jai netgi buvo paskirta speciali prestižinio Makartūro Fondo pensija. Šią moterį nuolat vadindavo gerbiama mūsų laikų intelektuale!.. Ką gi čia bepridėsi? Nebent tai, kad Siuzen Zontag buvo litvakų kilmės…

Kitas Vakaruose pagarsėjęs „multi-kulti“ revoliucijos ideologas, Harvardo universiteto profesorius Noelis Ignatjevas, nepaisant rusiškai skambančios pavardės, yra Siuzen Zontag gentainis. Jis Harvarde leidžia žurnalą „Rasės išdavikas“ (angl. „Race Traitor“), kurio devizas – „Išdavystė baltajai rasei – tai ištikimybė žmonijai“. Žurnalo leidėjų, vadinančių save „naujaisiais abolicionistais“, pagrindinis tikslas – „panaikinti baltąją rasę“ (angl. „to abolish the white race“)!..

Programa minimum, ko prof. N.Ignatjevas ir jo bendraminčiai siekia, tai kultūrinis bei psichologinis baltųjų genocidas. Beje, kol kas man neaišku, ar baltosios rasės žmonių fizinis sunaikinimas irgi įeina į abolicionistų programą, ar tai yra jų planuose. Bet redakcijos pareiškime apie žurnalo tikslus (tai skelbiama internetinėje svetainėje) yra sakoma, jog naujieji abolicionistai „neapsiribos vien socialiai priimtinais protesto metodais, todėl iš anksto neatsisako nė vieno galimo būdo savo tikslams pasiekti… Mūsų epochos visų socialinių problemų išsprendimo raktas – baltosios rasės sunaikinimas“, – taip rašo Harvardo (!) profesorius (!) Noelis Ignatjevas, nemanantis, kad jo idėjos iš tikrųjų daug kam gali atrodyti prieštaringos ir ginčytinos. „Visiškai akivaizdu, baltosios rasės sunaikinimas yra tiek pageidautinas, jog mūsų šalininkams sunku net patikėt, kad šiai idėjai galėtų kas nors rimtai prieštarauti, išskyrus nebent užkietėjusius baltuosius suprematistus“, – teigia N.Ignatjevas. Žodžiu, jis perspėja baltaodžius, jeigu tik šie išdrįs prieštarauti savo pačių „sunaikinimui“, tai bus „užkietėję baltieji suprematistai“

Regis, profesoriui Ignatjevui savaime suprantamas dalykas, kad baltieji žmonės savo tėvynėse turi būti sunaikinti, kaip ir apskritai baltoji rasė „sunaikinta“. Nesunku įsivaizduoti, kokia milžiniška protesto banga kiltų, jeigu ponas Ignatjevas išdrįstų šitaip kalbėti apie juodąją rasę arba apie savo gentainius žydus!..

Harvardas – amerikiečių elito kalvė. Čia leidžiamas žurnalas „Rasės išdavikas“ skelbia savo misiją – tai „intelektualinis centras tiems, kurie siekia panaikinti baltąją rasę“. Ir ką gi? Niekas net nesiruošia persekioti ar patraukti baudžiamojon atsakomybėn prof. Noelio Ignatjevo už rasinės neapykantos kurstymą!..

Tad štai kokia šiuolaikinė baltųjų genocido ideologija! Viskas labai aiškiai, be jokių užuolankų pasakyta. Galėčiau pateikti dar bent dešimt panašių pavyzdžių, nors ir to pilnai pakanka, norint suprasti, kokia tai rimta problema, kas slepiasi už taip vadinamo „multikultūralizmo“, ko iš tikrųjų yra siekiama, pasitelkiant baltųjų genocido ideologiją!..

— Minėjote, jog pastaruoju metu atliekamos sociologinės apklausos bei skelbiama statistika atspindi ryškius demografinius pokyčius ne tik Europoje, bet ir JAV?

— Taip, iš tikrųjų ne tik Europoje, bet ir Amerikoje šiuo metu pastebimos ryškios demografinės permainos. Ir jeigu šitokios tendencijos išliks panašios, tai 21 šimtmečio viduryje baltieji pirmą kart Jungtinių Amerikos Valstijų istorijoje taps mažuma. Kaip taikliai pastebėjo vienas Kalifornijos universiteto demografas: „Pirmą kart pasaulyje postindustrinės šalies visuomenėje mažumos taps dauguma!..“.

Sparčiai besikeičianti demografinė situacija šalyje įtakoja labai daug ką. Demografiniai pokyčiai gali išprovokuoti toli sekančias pasekmes. Kokią kritišką  situaciją šiandien mes matome Europoje, lygiai tą patį galima pasakyti ir apie Ameriką.

JAV gyventojų surašymo biuro pateikti duomenys, pagrįsti gimimo, mirčių bei migracijos rodikliais, parodė, jog dabartinės amerikiečių „mažumos“ visai netrukus sudarys gal apie 55 procentus gyventojų, kai tuo tarpu baltaodžiai amerikiečiai taps mažuma. Netolimoj ateity JAV ims dominuoti etniškai ir rasiškai marga populiacija.

Pagrindinė šio reiškinio priežastis Amerikoje ta pati, kaip ir Europoje, mažėjantis baltųjų gimstamumo rodiklis. Šeima, kaip institucija, šiandien Amerikoje (apskritai Vakarų pasaulyje) yra gilioje krizėje, ne tik tarp baltųjų, bet ir tarp juodaodžių. Tačiau jeigu baltųjų amerikiečių gimstamumas dėl to mažėja, tai juodaodžių priešingai – didėja. Dabar net 75 procentai juodaodžių moterų Amerikoje gimdo ir augina vaikus vienos. Sulaukusios aštuoniolikos metų juodaodės amerikietės dažnai augina po tris vaikus, mat iš valstybės už tai gauna padoriai algai prilygstančią pašalpą. Be abejo, šalia viso to, didžiulę įtaką JAV demografinei situacijai turi imigracija iš Centrinės ir Pietų Amerikos. Kaip žinia, ten su daugiavaikėmis šeimomis tikrai jokių problemų nėra, o ir gimstamumas didžiulis!..

— Gerai žinomas faktas, kad JAV buvo kuriamos imigrantų. Ir net pirmieji Amerikos gyventojai – indėnų gentys, kaip spėjama, buvo ne vietiniai. Iki šiol ginčijamasi, iš kur į Amerikos žemyną indėnai atvyko – iš Azijos ar Europos? Galima sakyti, šiuolaikinių amerikiečių demografinės šaknys yra visai ne JAV, bet kitose šalyse?

— Be abejo, teisingai sakoma, JAV – faktiškai vien imigrantų sukurta valstybė. Todėl čia labai populiarus lozungas: „Nebūtų imigrantų – nebūtų Amerikos“. Dėl to niekas nesiginčija. Vis tiktai, praeityje didžiausią atvykėlių į Ameriką dalį sudarė baltaodžiai europiečiai, o dabar viskas radikaliai pasikeitė!..

Pamenu, prieš dešimt metų viename laikraščio „New York Times“ straipsnyje buvo parašyta: „dabar kasmet į JAV atvyksta daugiau imigrantų iš Afrikos šalių, nei kadaise per metus būdavo atvežama iš ten vergų“. Ženkliai daugiau afrikiečių atvyko į JAV nuo 1990 iki 2005 metų, negu per praėjusius du šimtmečius. Bet tai, galima sakyt, tėra nedidelis upeliukas, lyginant su masine migracija iš Meksikos. Į Kaliforniją ir kitas JAV pietvakarių valstijas atvykstantys meksikiečiai paprasčiausiai „okupuoja“ JAV teritorijas, kurios netolimoje ateityje, ko gero, bus sugrąžintos Meksikai. Juolab, kad XIX amžiuje nemenką dalį šitų teritorijų JAV atėmė iš Meksikos karinių veiksmų metu!..

Kiek sugriežtinus imigracijos politiką po 2001 metų rugsėjo 11-osios bei pablogėjus ekonominei situacijai, dabar imigrantų į JAV plūsta kiek mažiau. Tai leido pakoreguoti ankstesnes demografines prognozes, pagal kurias baltieji mažuma būtų tapę 2042 metais. Dabar gi, įvertinus naujas aplinkybes, JAV gyventojų surašymo biuras baltųjų eros pabaigą skelbia 8 metais vėliau – 2050-taisiais.

Prognozuojama, kad 2050 metais JAV gyvens iš viso apie 400 milijonų žmonių, iš kurių baltaodžių bus maždaug 49 procentai. 1980-aisiais baltieji sudarė apie 80 procentų šalies gyventojų, šiandien jų dalis yra sumažėjusi iki 62 procentų, o 2050-aisiais baltųjų bus mažiau nei pusė!.. Taigi, vos per septynis dešimtmečius JAV įvyks baltaodžių sumažėjimas beveik perpus. Na, o paskui, dar po dešimtmečio, kaip prognozuojama, 2060 metais baltųjų čia bus mažiau nei 45 procentai. Beje, ekspertų teigimu, jeigu imigracija į JAV staiga vėl išaugtų, tai baltaodžiai taps mažuma 2040 metais…

Baltųjų vaikai Amerikoje taps mažuma jau 2030 metais. Nors, kaip praneša gyventojų surašymo biuras, baltieji tarp mažųjų amerikiečių, iki 5 metų amžiaus, jau ir dabar nėra dauguma. Pernai rudenį JAV švietimo departamentas paskelbė, kad šalies mokyklose juodaodžių ir kitų rasinių mažumų vaikų yra daugiau nei baltaodžių. Tai labai aiškiai parodo kardinalų demografinį lūžį. Pirmą kart JAV istorijoje rasinių mažumų atstovų vaikai sudaro daugumą mokyklų suoluose!.. Deja, šitokie pakitimai nėra kažkoks netikėtumas. Mokslininkai-demografai seniai buvo įspėję apie neišvengiamus demografinės situacijos pakitimus.

Kaip prognozuojama, JAV ypač padaugės ispanakalbių imigrantų iš Pietų Amerikos. 1980-aisiais jų buvo ne daugiau 6 proc., šiuo metu – 17 procentų, o 2050-tais ispanakalbiai sudarys 29 procentus JAV gyventojų. Reiškia, kas trečias Amerikos gyventojas bus, kaip čia juos vadina, „lotynas“.

Kalifornija jau ir dabar yra tapusi pirma JAV valstija, kur nėra baltųjų daugumos, ten vyrauja ispanakalbiai. „Tai savotiškas oficialus statistinis pripažinimas to, kas brendo beveik visos gyventojų kartos gyvenimo eigoje“, – pasakė ispanakalbių amerikiečių Tomaso Riveros vardo Politikos instituto direktorius Roberto Suro. „Kur eina Los Andželas – ten ir likusios valstijos ir likusios šalies dalies kelias.  Mes apsprendžiame, demografiškai šnekant, šalies ateitį“, – tvirtina R.Suro.

Baltaodžiai sparčiai tampa mažuma šimte pačių didžiausių JAV miestų. Demografinė situacija JAV didmiesčiuose keičiasi iš esmės, o baltieji tampa nykstančiąja rase. Manoma, jog demografiniai pokyčiai kuo toliau, tuo labiau bus juntami visose Amerikos valstijose, netgi kaimo vietovėse, gilioje provincijoje, ne tik didmiesčiuose. Aš jau pasakojau apie demografinius pasikeitimus Oregono valstijoje. Kaip rodo gyventojų surašymo duomenų analizė, trečdalyje tankiausiai gyvenamų Amerikos apygardų baltieji jau yra tapę mažuma. Visoje šalyje baltieji gyventojai sudaro daugumą tik kas dešimtoje apygardoje (iš viso Jungtinėse Amerikos Valstijose yra 3141 apygarda). Taigi, „Vyksta esminis procesas, laukia didelės permainos“, – teigia demografijos ekspertas Viljamas Frejus iš Brukingso instituto.

— Norėčiau pačiam užduoti provokuojantį klausimą: ar ateivis iš Lietuvos, tai yra visai kitos šalies pilietis, gali objektyviai vertinti JAV visuomenėje vykstančias permainas?

— Visų pirma, aš taip pat esu ir JAV pilietis. Jūsų klausime pastebima užuomina, kad aš galiu būti ne visai objektyvus niūrią JAV ateitį prognozuodamas. Mane daug kas mėgsta pakritikuoti už tai, kad mano rašiniai ir kalbos neva primena „juodo kranklio pranašavimus“, tarsi tuoj bus „pasaulio pabaiga“ ir pan. Kaip žinia, visada yra pašiepiamos taip vadinamos „sąmokslo teorijos“… Nors iš tikrųjų aš nesu linkęs savo viešuose pasisakymuose saldžiai lyg lakštingala čiulbėti, nesu linkęs į juodą realybę žiūrėti pro rožinius akinius. Nenoriu nei savęs apgaudinėt, nei tuo labiau kitų, kuriems mano nuomonė nors kiek gali būti įdomi. O jeigu nerūpestingu lakštingalos ar vieversėlio balseliu imčiau „čiulbėti“ apie Ameriką, Europą, Lietuvą, ir apskritai apie tai, kas šiuo metu vyksta pasaulyje, tai reikštų būtent apgaulę, ne tik savęs paties, bet ir visuomenės!..

Daug kas priklauso ir nuo to, kaip koks žmogus į jam svetimą visuomenę žiūrės. Jeigu bandys prisitaikyti prie jį supančios realybės, tada, aišku, objektyviai niekada nesugebės jos įvertinti, mat norės įžvelgti vien šviesiąsias, gerąsias puses, o į tai kas yra nepatrauklu paprasčiausia užmerks akis, stengsis nepastebėti. Juk niekam nemalonu pastebėti tai, ko nesinori matyti, ar ne?.. Dažniausia žmonės instinktyviai stengiasi išvengti to, kas jiems nemalonu ir sukelia kančias, todėl į viską žvelgia lyg pro rožinius akinius. Tokiu atveju adekvatus požiūris į realybę kažin ar apskritai įmanomas.

Man labai patinka žymaus indų filosofo Džidu Krišnamurčio mintis: „Puikaus prisitaikymo prie aiškiai ligotos visuomenės jokiu būdu negalima laikyt žmogaus dvasinės sveikatos požymiu“ (angl. „It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.“). Šis Krišnamurčio teiginys atspindi pagrindinį mano gyvenimo Amerikoje principą, tai elementari čionykščio gyvenimo tiesa.

Norint objektyviai visuomenę vertinti, reikia nebijot pažvelgti kuo plačiau ir pasikapstyti kuo giliau, pirmiausia stengtis pamatyti būtent tamsiąją supančios realybės pusę. Prisimenu, kažkada Lietuvoje buvo išleista, berods, A.Laurinčiuko knyga apie JAV puikiu pavadinimu – „Trečioji dolerio pusė“. Palyginti mažai kas iš čia atvykusių emigrantų bando pažvelgti kiek giliau. Tarp tų, kurie Amerikon iš buvusios TSRS atvyko, vos keletas išdrįso atvirai čionykštę valdžios sistemą ir visuomenę kritikuoti. Bene ryškiausias disidentinio požiūrio autoritetas man yra Aleksandras Solženycinas.

Jau daug metų gyvenu JAV, skersai išilgai esu apkeliavęs Ameriką, todėl neblogai pažįstu šią šalį. Net knygą parašiau apie Amerikos realijas. Kai kas mane vadina aršiu JAV ekonominės, socialinės, politinės santvarkos kritiku, o kartais netgi apšaukia priešu. Betgi automatiškai tai tikrai nereiškia, kad aš iš tikrųjų esu Amerikos priešas!..

Pavyzdžiui, jei kas nors provokuojančiai paklausia, ar tiesa, kad aš nekenčiu Amerikos, esu šitos šalies priešas, tai atsakau, jog Amerika didžiulė šalis, su grandiozine gamtos, žmonių ir apskritai visa ko įvairove, todėl neįmanoma viską vienodai vertinti, o tuo labiau visko nekęsti!..

Galima būti politinės ar ekonominės sistemos kritiku ar netgi priešu, nekęsti valdančiųjų „elito“, biurokratijos, betgi Amerika – ne vien tiktai politika ir ekonomika, ne tik čia gyvenantys žmonės, bet ir nuostabi gamta. Asmeniškai man būtent Amerikos gamtos įvairovė yra ypač svarbi, įdomi, kelianti žavesį!..

Pavyzdžiui, šiemet visą mėnesį praleidau Pietinėje Jutoje, viename gražiausių gamtos kampelių ne tik Amerikoje, bet apskritai pasaulyje. Nesuprantu, kaip galima nekęsti unikalios Amerikos gamtos?.. Tai būtų tikras absurdas, nesąmonė!.. Labai myliu čionykštę gamtą. Didesnės gamtos įvairovės negu Amerikoje, tai pasaulyje, kaip man atrodo, niekur daugiau nėra. Be abejo, aš pripažįstu ir vertinu gerąsias Amerikos puses, tai išties labai įdomi šalis. Visko čia yra su kaupu, daug kas man patinka, o kas nepatinka ir iš tikrųjų yra blogai – kritikuoju.

— Išlikę laukinės gamtos kampeliai Amerikoje, be abejo, yra nuostabūs, nepakartojami, tačiau daugybė amerikiečių kur kas labiau žavisi ne tiek čionykšte gamta, bet JAV didmiesčiais?

— Amerikos miestai, sakyčiau, man yra tiesiog šlykštūs. Ypač nekenčiu tokių didmiesčių, kaip Niujorkas, Los Andželas, Čikaga ir kitų. Mano giliu įsitikinimu, miestus blogais padaro ne gatvės ar pastatai, o vietos gyventojai. Šiandien pagrindiniuose JAV didmiesčiuose baltieji amerikiečiai sudaro mažumą, o ateitis daugumos miestų, mano nuomone, bus tiesiog baisi, juoda!..

Kalbant apie rasines mažumas Amerikoje, tai miestuose jau ir dabar yra arba greitai taps mažuma būtent baltieji amerikiečiai. Ir kai dauguma gyventojų kokiame nors mieste yra ne baltieji, tai netrukus ta gyvenvietė nusiaubiama, lyg tai būtų Afrikoje, baisi kriminalinė padėtis, netvarka, apleisti pastatai išdaužtais langais, visur aplinkui šiukšlynai. Žodžiu, prišnerkšta, nyki aplinka man kur kas labiau primena ne pasaulio hegemoną JAV, o taip vadinamą „trečiąjį pasaulį“!..

Amerikos didmiesčiuose normaliam baltam žmogui gyventi darosi beveik neįmanoma. Dauguma amerikiečių į miestą atvažiuoja dirbti, o gyvena priemiesčiuose. Kai kurie didmiesčių rajonai tapo panašūs į karo zonas, kur net vidurdienį įžengti pavojinga. Ten viskas aplinkui atrodo, lyg būtų po subombardavimo. Aš pats savo akimis esu matęs ne vieną ir ne dvi tokias baisiai apleistas dykvietes JAV didmiesčiuose.

Ir kas būtų galėjęs patikėti, tarkim, prieš kokius 30 metų, kad klestinčioje Amerikoje kada nors taip atsitiks?!.. Pamenu, su dukra, kai ji buvo penkiolikos metų, kartą San Francisko stotyje laukėme autobuso ir aš jai pasakojau, kad jeigu man, kai aš pats penkiolikos metų buvau, kas nors Lietuvoje būtų pasakęs, kad po trisdešimties metų atsidursiu tokiose vietose, kur aplinkui vien negrai, tai aš būčiau tik nusijuokęs ir nepatikėjęs. O dabar štai šitokia realybė: sėdim mudu autobusų stoty, o aplinkui vien tiktai negrai ir meksikiečiai vaikštinėja, nė vieno balto žmogaus!.. Tikrai nebūčiau patikėjęs, jeigu kas nors prieš trisdešimt metų man būtų išpranašavęs, kad atsidursiu tokioje aplinkoje. Deja, dabartinė realybė Amerikoje yra tokia atstumiančiai juoda visais atžvilgiais, tiesiogine ir perkeltine prasme, kad vargu ar kas nors anais laikais, gyvenant Tarybų Sąjungoje, būtų galėjęs tuo patikėti ar bent susapnuoti!..

(Laukite tęsinio)

Parengė Juozas IVANAUSKAS

LAISVAS LAIKRAŠTIS, 2015 m. gruodžio 12-18, Nr. 47, http://www.laisvaslaikrastis.lt/

Leave a Reply