Valteris Šteinmajeris kritikuoja NATO manevrus Rytų Europoje

Be bendro gynybos siekio, visada turi būti pasiruošimas dialogui, mano Frankas-Valteris Šteinmajeris (Frank-Walter Steinmeier). Apie tai šiandien praneša Deutsche Welle, pasiremdama savaitraščiu Bild am Sonntag.

0,,19329572_303,00

Vokietijos užsienio reikalų ministras F.V.Šteinmajeris sukritikavo NATO mokymus Rytų Europoje ir pakvietė aktyvesniam dialogui su Rusija. „Ko mums dabar neverta daryti, tai aštrinti situaciją žvanginant ginklais ir kovos šūkiais“, – pasakė ministras.

„Kas įsitikinęs tuo, kad simboliniai tankų pervažiavimai užtikrins daugiau saugumo prie rytinių NATO sienų, tas klista”. Dabar būtų „lemtinga klaida“, sukoncentruoti visą dėmesį į karinius aspektus ir ieškoti išeities vien bauginimo politikoje. Be bendro siekio gintis, visada turi būti pasiruošimas dialogui, mano, pasakė Šteinmajeris

Nuo birželio 7 iki 17, Lenkijoje įvyko stambiausi šios šalies šiuolaikinėje istorijoje manevrai „Anakonda-2016“ dalyvaujant NATO partneriams. Juose dalyvavo 3000 kovinės technikos vienetų ir 31 tūkstantis kariškių iš 24 valstybių. Jie mokėsi atremti slaptą puolimą be oficialaus karo paskelbimo.

Lietuvos vadovai, skirtingai nei Vokietijos, „disponuoja neribotais resursus“, todėl siekia, kad manevrai tik plėstųsi, kad kuo daugiau ginkluotės ir svetimos kariuomenės būtų privežta į Lietuvą, kurią, beje, tenka išlaikyti už Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus, kurių nebelieka nei socialinei rūpybai, nei sveikatos apsaugai, nei pensijoms. “Nuogi, bet gerai ginkluoti”, toks matomai yra karo psichoze sergančių Lietuvos vadovų-ekskomunistų devizas.

Šaltinis 

Šauksmas

Leave a Reply