Vertybinis A.Butkevičiaus ir D.Grybauskaitės pasirinkimas Lietuvos švietimo sistemai: Audronė Pitrėnienė

Print Friendly, PDF & Email

Artūras Račas

Vienas Seimo narys man visai neseniai pasakojo, kad kai dabartinis LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius buvo paskirtas vadovauti visuomeninei televizijai antrai kadencijai, jį atėjusį į Seimo Švietimo moklso ir kultūros komitetą pasitiko jo pirmininkė Audronė Pitrėnienė. Teigiama, kad ji ne tik viešai reiškė savo džiaugsmą dėl to, kad skydinėje girtas šlaistęsis A.Siaurusevičius ir vėl vadovaus visuomeninei televizijai, bet ir komiteto vardu įteikė direktoriui dovaną.

Racas-320x210Nežinau, ar ši istorija tikra, tačiau manau, kad tam Seimo nariui nebuvo jokio pagrindo meluoti. Kita vertus, ir be tos istorijos man nekyla abejonių, kad Lietuvos švietimo ateinančius pusantrų metų laukia dideli išbandymai. Bet taip tkriausiai ir turėjo būti: Audronė Pitrėnienė labai gerai parodo, kokios yra tikrosios ją paskyrusios prezientės Dalios Grybauskaitės ir jos kandidatūrą teikusio premjero Algirdo Butkevičiaus vertybės ir jų požiūris į švietimą.

Su naująja ministre susipažinau dirbdamas LRT Taryboje. Tada mane stebino jos nenoras žinoti, kas vyksta visuomeninėje televizijoje, jos susierzinimas, kai kam nors iš tarybos narių kildavo klausimų dėl finansų ar skolų, kurios tada siekė dešimtis milijonų. A.Pitrėnienė buvo tarp tų tarybos narių, kuri balsavo už tai, kad generalinis direktorius nesuteiktų tarybos nariams jų prašomos informacijos. Teismas vėliau šį tarybos sprendimą pavadino neteisėtų.

A.Pitrėnienė taip pat buvo tas žmogus, kuri jau po skydinės istorijos ir LRT, po ketverių A.Siaurusevičiaus vadovavimo metų atsidūrus ant bankroto ribos, du kartus balsavo už pasitikėjimą A.Siaurusevičiumi. Tada tai nestebino, nes žmonės dažnai pasitiki panašiais į save.

Tačiau kartą A.Pitrėnienė nustebino – ji LRT tarybos posėdyje pareiškė informuosianti savo šeimą, kad jai netyčia mirus, jos artimieji iš anksto žinotų, kas dėl tos mirties yra kaltas. Mat man kilo visai pagrįstas klausimas, kaip jai pavyks suderinti darbą LRT Taryboje ir Skuodo rajono savivaldybėje į kurią ji 2011 metais buvo išrinkta. Tiesa, vėliau A.Pitrėnienė, apgavusi savo rinkėjus, mandato atsisakė ir, kaip šiandien jau žinome, iki šiol nemirė.

Apie A.Pitrėnienės išminties perlus jai dirbant LRT taryboje esu rašęs gana daug (kam įdomu, galite pasiskaityti) ir mano išvada apie ją buvo gana aiški ir kategoriška: tai žmogus, turintis daug ambicijų, tačiau neturintis konstruktyvių idėjų, nieko neišmanantis apie žiniasklaidą, jos etiką ir moralę, nekalbant jau apie vadybą ar biudžetą. Tikriausiai todėl Skuodo rajone karjerą pradėjusi kaip mokytoja, ją baigė kaip seniūnė.

A.Pitrėnienė yra didžia dalimi atsakinga ir už sugriautą Lietuvos žiniasklaidos savireguliacijos sistemą, nes tai jos vadovaujamas komitetas buldozeriu stūmė žiniasklaidos verslo lobistų inicijuotas pataisas.

Todėl aš linkiu Lietuvos švietimo sistemai stiprybės. Ir kantrybės, nes ministrai, kaip žinia, ne amžini. Nors per pusantrų metų sugadinti galima tikrai daug ir A.Pitrėnienė tam tikrai yra pajėgi.

faktai.lt

Šauksmas

Leave a Reply