Višegrado grupės valstybės pasisakė prieš migrantų kvotas ir Brexit

Višegrado grupės valstybės priėmė deklaraciją, kurioje pasisakė prieš pabėgėlių kvotas, o taip pat pareiškė viltį, kad Britanija pasiliks ES, pranešė Lenkijos radijas.

vyshegradska_chetvirka_52433388_epa

„Višegrado grupės valstybės reiškia nuomonę, kad siūlymas, grindžiamas privalomu paskirstymu asmenų, prašančių prieglaudos, skatins tolesnę valstybių ES-narių ir jų visuomenių atskirtį. Be to, iš tiesų tokie siūlymai tiesiog neefektyvūs“, – rašoma dokumente.

Lenkijos, Čekijos, Slovakijos ir Vengrijos premjerai sukritikavo gegužės mėnesį Europos komisijos siūlymą pabėgėlių paskirstymo, o ypač sistemą taip vadinamų baudų šalims, kurios nenori priimti pabėgėlius. Pagal šį EK siūlymą, valstybės galės atsisakyti nuo dalyvavimo skirstymo mechanizme 1 metams, bet privalės sumokėti 250 tūkstančių eurų už kiekvieną pabėgėlį, kurio jie nepriims.

Be to, Višegrado ketvertukas savo deklaracijoje pareiškė viltį, kad Didžioji Britanija liks ES, tuo pačiu nurodydami, kad sprendimą turi priimti išimtinai Britanijos piliečiai referendume birželio 23.

„Prieš mus daug sudėtingų uždavinių ir Višegrado grupė skaito, kad susidoroti su jais bus lengviau, jei Didžioji Britanija liks Europos Sąjungos nare“, – rašoma deklaracijoje.

Dokumente taip pat yra kvietimas Europos Komisijai parengti pasiūlymą ES lygyje sprendžiant problemą žemų supirkimo kainų pieno ir kiaulienos, kurios „gali sukelti rimtas ekonomines ir socialines pasekmes“.

Susitikimo dalyviai apsvarstė rezultatus Čekijos pirmininkavimo Višegrado grupei. Nuo liepos 1 estafetę perims Lenkija.

http://radiopolsha.pl/6/137/Artykul/256337

Šauksmas

Leave a Reply