Vokietija – susinaikinimas

Federalinė Vokietijos žemės skelbia aliarmo signalus: bangos pabėgėlių, tarytum miško gaisras, išdegina Vokietijos žemių biudžetus ir paralyžiuoja administraciją. Nieko panašaus nebuvo šiuolaikinės Vokietijos istorijoje. Įdomiausia tai, kad laukinė politinio prieglobsčio ieškotojų banga kyla ne tik iš Sirijos, Irako ar Afrikos. Vokietiją atakuoja jau ir Albanijos, Kosovo, Bosnijos ir Hercogovinos, Serbijos gyventojai.

16579_eJie turi teisę, kaip ir visos Žemės gyventojai (išskyrus ES), paduoti paraišką politiniam prieglobsčiui gauti ir turi visiškai nulinius šansus ją gauti. Tai kame triukas? Triukas yra laukimo periodo trukmėje. Dėl didžiulio pareiškimų antplūdžio jis siekia vidutiniškai 18 mėnesių. Visus šiuos 18 mėnesių visai pasiturintys albanai (jų valstybės masteliais) gauna kišenpinigius: maždaug 1000 eurų 5-6 žmonių šeimai, komfortišką būstą ir visavertę sveikatos apsaugą. Šis vokiškas anekdotas plinta per Balkanus miško gaisro tempu ir kelia vykti į vokiškas pusantrų metų atostogas vis didesnes bangas balkanų „turistų“. Ar juokai, albanų šeima paprastai gyvena iš vieno šeimoje dirbančiojo atlyginimo: 300-500 Eurų per mėnesį. O čia trigubai daugiau ir geriausia Europoje medicina! Viso to pasekoje, vien tik per pirmą pusmetį politinio prieglobsčio paprašė 160 tūkstančių žmonių (kaip per visus praeitus, gausius pabėgėliais metus) – pusė iš jų Balkanų gyventojai. Vasaros pradžioje kasdien jau buvo paduodamą 1000 pareiškimų prieglobsčiui gauti.
82380453_4000491_AD_MIKELADJELO
Paskutinėmis savaitėmis vien tiktai Šiaurės Rein-Vestfalijos žemė priima 1000 tokių pareiškimų per dieną. Žemės valdžia praeitą savaitę pašaukė iš pensijinio rezervo 2000 valdininkų, daugumoje policininkų ir administratorių, visos didelės visuomeninės patalpos jau paverstos bendrabučiais, bet viso to neužtenka, emigrantų banga auga su kiekviena diena.

Vargšas Berlynas praeitais metais išleido pabėgėliams vietoj planuotų 45 – 250 milijonus Eurų. Bet lyginant su 2015 metų pradžia, potvynis laimės ieškotojų į sostinę buvo tuomet keturis-penkis-septynis kartus mažesnis.

Šiandien beveik visi Balkanų atakuojami federalinių žemių vadovai reikalauja iš centrinės valdžios skubių ir nestandartinių veiksmų. O valdžia demoralizuota ir tyli. Visai nebūdingas Merkel komandai elgesys.

Iš kanclerio reikalaujama sustabdyti kertinių teisės normų ( teisės į politinę prieglaudą) veikimą.

Kol ponia Merkel galvoja, tūkstančiai Balkanų „atostogautojų“ skolinasi pas kaimynus pinigus kelionei ir vyksta į Vokietiją. Skolina jiems lengvai.

Praeitą savaitę, tarp kitko, pačiame Berlyno centre, ankstyvą vasaros vakarą, albanų banditai surengė susišaudymą ir sužeidė atsitiktinę dviratininkę. Šis susišaudymas visiškai ne atsitiktinis: Balkanų banditai pradeda dalintis didžiuliais pinigais, nukritusius jiems iš vokiško dangaus. Žinoma, tai tik pirmas šūvis iš Balkanų šautuvo, įremto į minkštą ES papilvę.

Praeitais metais Vokietijoje gyvenančių migrantų skaičius pasiekė 10,9 milijonų. Apie tai pranešė AP. Kaip pažymi agentūra, toks migrantų kiekis 1 mln. viršija trijų metų senumo rodiklį ir yra didžiausias per pastaruosius 10 metų. Bendras skaičius žmonių su užsienio šaknimis, įskaitant gimusius migrantų vaikus, atvykusius nuo 1950 metų, sudarė 16,4 milijono – maždaug penktadalis nuo viso 80 milijonų šalies gyventojų skaičiaus. Vien per praeitą mėnesį į Vokietiją atvyko 79 tūkstančiai pabėgėlių.

Mes ne veltui šiai Vokietijos įvykių apžvalgai apipavidalinti pasirinkome vokiečių politiko ir publicisto Thilo Sarracino nuotrauką. Savo garsioje ir neoliberalų aršiai kritikuotoje knygoje „Vokietija – susinaikinimas“, išleistoje 2010 metais, autorius, remdamasis gausia faktine medžiaga, konstatavo, kad dėl mažo gimstamumo vokiečių šeimose, nekontroliuojamos migracijos ir to pasekoje vykstančio visuomenės debilėjimo, Vokietijos laukia susinaikinimas. Autorius net neįtarė, kad Vokietijos susinaikinimas įvyks taip greitai.

Šiandieninius Vokietijos naikintojus, reikia manyti, labiausia išgąsdino ne tai, kad tokia didelė migrantų banga, bet tai, kad šie migrantai ne iš Afrikos, kurie fiziškai nepajėgūs į nieką integruotis, ar Sirijos, kur valomos teritorijas „Didžiajo Izraelio“ statybai. Balkanų migrantai neplaniniai, tai tie migrantai, kurie Tilo Sarracino vertinami „kaip pajėgūs integruotis“ į Vokietijos visuomenę. Pajėgūs integruotis migrantai – nereikalingi, reikalingi tie, kurie pajėgūs Vokietiją sugriauti. Ar pamenate kaip ilgai į Vokietiją nebuvo įsileidžiami lietuviai? Ar tai neįrodo, kad migrantai reikalingi ne todėl, kad trūksta darbo jėgos, o todėl, kad norima Vokietiją sunaikinti? Lietuvai paruoštas lygiai toks pats likimas – sunaikinimas, nereikia tuo net abejoti.

Petras Gulbinskas. Pagal Vokietijos spudą.

Šauksmas

Leave a Reply