WikiLeaks: JAV finansavo Panamos skandalą, jo tikslas – Rusija ir Putinas

WikiLeaks atstovai pareiškė, kad skandalas, susietas su publikacija įmonės Mossack Fonseca dokumentų, kurie byloja apie pasaulio lyderių dalyvavimą neteisėtose ofšorinėse schemose, buvo finansuojamas iš JAV . Paskelbimas šių duomenų yra informacinė ataka, nukreipta į Rusiją ir asmeniškai į Vladimirą Puriną, kalbama WikiLeaks portale.

c154aaae1d8b8bec9457b0253977f83aaba9a192
WikiLeaks portalas, kuriame publikuojami patys garsiausi tarptautiniai demaskavimai, pranešė savo mikrobloge Twitter, kad skandalas, kuris įsiplieskė dėl publikacijos dokumentų Panamos juridinės kompanijos Mossack Fonseca su duomenimis apie neteisėtus ofšorus, buvo organizuotas Amerikos korupcijos tyrimų ir organizuoto nusikalstamumo Centro (OCCRP) ir sponsoriaujamas JAV tarptautinio vystymo Agentūros (USAID), o taip pat Sorošo fondo. „Ataka #PanamaPapers į Putiną buvo organizuota OCCRP. Ji nutaikyta į Rusiją ir postsovietines erdvės šalis ir remiama USAID&Soros“, — kalbama pranešime.

Dar daugiau, demaskuotojai tvirtina, kad Panamos skandalo finansavimas buvo netgi ne per tarpininkus – ji buvo atliekama JAV vyriausybės. Ir šis faktas negali neįtakoti į Baltųjų rūmų reputaciją.

„Amerikietiška OCCRP gali gerai dirbti, bet tas faktas, kad JAV vyriausybė tiesiogiai finansavo ataką į Putiną iš #PanamaPapers pusės, rimtai smukdo jos reputaciją“, – kalbama dar viename WikiLeaks Twitteryje.

Pabrėšime, OCCRP, kaip nurodoma organizacijos puslapyje, yra taip pat oficialiu pavadinimu žurnalistikos vystymo Asociacijos (the Journalism Development Network), užregistruotos Amerikos Merilendo valstijoje. Į OCCRP sudėtį įeina eilė organizacijų iš Rytų Europos ir postsovietinės erdvės. OCCRP projektas gaudavo ir dabar gauna paramą grantų pavidalu iš SNO demokratijos Fondo, JAV tarptautinio vystymo agentūros (USAID), „Atviros visuomenės“ instituto (the Open Society Foundations).

JAV tarptautinio vystymo agentūra (USAID) — Jungtinių Valstijų pagalbos teikimo užsienyje centrinis organas, kurio veiklą reguliuoja valstybė. Agentūros administratorius ir jo pavaduotojas skiriami su senato sutikimu. Administratorius taip pat koordinuoja savo veiklą pagal JAV Valstybės sekretoriaus nurodymus.

Panamos dokumentų autentiškumas

Firmos Mossack Fonseca partneris advokatas Ramon Fonseka, savo ruožtu, apkaltino Panamos dokumentų publikavimo autorius faktų falsifikavimu. Tyrimo autoriai apie ofšorų panaudojimą neteisingai interpretavo dokumentus, kuriuos jie pavogė hakerių atakos metu.

„Jie (elektroniniai laiškai. — RT) buvo ištraukti iš konteksto“, — pareiškė Ramonas Fonseka.

Anksčiau Ramonas Fonseka papasakojo, kad dokumentai nebuvo pateikti MIP kompanijos bendradarbių – jie buvo pavogti per hakerių ataką, dėl kurios jis nusiuntė pareiškimą Panamos prokuratūrai, pranešęs apie vagystę, rašo RIA novosti.

Atstovas Mossack Fonseca taip pat pabrėžė, kad jo kompanija niekada neužsiiminėjo naikinimu kokių nors finansinių dokumentų, nepadėjo slėpti mokesčius arba plauti pinigus ir veikė įstatymo rėmuose.

Pradžia

Pasaulinio lygio skandalas kylo po publikacijos dokumentų, liečiančių juridinę firmą Mossack Fonseca. Kaip tvirtina laikraštis Sueddeutsche Zeitung, jie byloja apie ryšį eilės pasaulio lyderių ir atstovų iš jų artimiausios aplinkos su ofšorinėmis finansinėmis schemomis.

Kol kas autentiškumas Panamos popierių nėra oficialiai patvirtintas. Pati kompanija Mossack Fonseca jau pareiškė, kad atsisako patvirtinti jų autentiškumą, ir pavadino žurnalistų veiksmus nusikaltimu.

Įdomus tas faktas, kad žurnalistai paskelbė apie 11,5 mln dokumentų, kurie atskleidžia ryšius pasaulinių žvaigždžių ir svarbiausių politikų su šešėlinėmis operacijomis legalizuojant lėšas Panamoje. Tarp šimtų pavardžių netiesiogiai figūruoja ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, bet pateiktuose dokumentuose jo pavardė neminima.

https://russian.rt.com/article/157427

Vertė Petras Gulbinskas

Šauksmas

Leave a Reply