WikiLeaks pažadėjo 100 tūkst. eurų už informaciją apie TTIP sutartį

WikiLeaks pasiruošęs sumokėti 100 tūkst. eurų už informaciją apie Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (TTIP) sutartį.

wall10
Skelbimas apie tai, kad portalas pradeda lėšų rinkimą, jog galėtų sumokėti informatoriui, buvo patalpintas internetiniame puslapyje rugpjūčio 5 d.

WikiLeaks šią sutartį vadina „pačia geidžiamiausia Europos paslaptimi“ ir tvirtina, kad TTIP ir Paslaugų prekybos sutarties (Trade in Services Agreement, TiSA) pasirašymas palies 53 valstybes, kuriose gyvena 1,6 milijardo žmonių ir turės įtakos 2/3 pasaulio ekonomikos.

Šiuo metu jau pavyko surinkti 27820 dolerių, kuriuos paaukojo 489 žmonės. Vokiečių leidinys „Die Zeit“ informuoja, kad pinigus WikiLeaks paaukojo buvęs Graikijos finansų ministras Janis Varufakis (Yanis Varoufakis), žurnalistas Glenas Grinvaldas (Glenn Greenwald) ir britų dizainerė Vivjen Vestvud (Vivienne Westwood). J. Varufakis savo Twitter paskyroje kreipėsi į  skaitytojus, kviesdamas prisidėti prie lėšų rinkimo.

JAV ir ES iki šių metų pabaigos planuoja baigti derybas dėl TTIP sutarties. Manoma, kad TTIP taps didžiausia pasaulio istorijoje prekybos sutartimi, kuri apjungs 60% globalios pasaulio ekonomikos.

TTIP priešininkai vadina šia sutartį „ekonominiu NATO“ ir mano, kad ji atstovaus tik transnacionalinių korporacijų interesus, kurios kovoja, kad joms būtų supaprastinta kontrolė ir reguliavimo priemonės Senajame žemyne. Tiek Europoje, tiek Jungtinėse Valstijose nuolat vyksta protesto akcijos prieš šią sutartį.

Šaltinis: ekspertai.eu

Leave a Reply