Ypač nešvarūs Austrijos prezidento rinkimai apskusti Konstituciniam teismui

Birželio 8 nešvarūs Austrijos prezidento rinkimai apskusti Konstituciniam teismui ir naujai išrinktas prezidentas Van der Balenas bus inauguruotas tiktai po Konstitucinio teismo sprendimo, t. y. ne anksčiau liepos 8 dienos. Į dienos šviesą iškyla vis daugiau rinkimų falsifikavimo faktų ir abejojama ar Konstituciniam teismui pakaks 4 savaičių jų išnagrinėjimui. Kandidatas į Austrijos prezidentus Herbertas Hoferis pasakė, kad “kalba eina apie pusę milijono balsų, kurie buvo susinkti netinkamai”, rašoma Krone.

ABD0051_20160608 - WIEN - …STERREICH: Rechtsanwalt Dieter Bšhmdorfer und FP…-Bundesparteiobmann Heinz Christian Strache am Mittwoch, 8. Juni 2016, anl. der PK der FP… "Entscheidung Ÿber Wahlanfechtung" in Wien. Die FP… ficht die BundesprŠsidentenwahl an, konkret die Stichwahl. - FOTO: APA/GEORG HOCHMUTH
ABD0051_20160608 – WIEN – …STERREICH: Rechtsanwalt Dieter Bšhmdorfer und FP…-Bundesparteiobmann Heinz Christian Strache am Mittwoch, 8. Juni 2016, anl. der PK der FP… “Entscheidung Ÿber Wahlanfechtung” in Wien. Die FP… ficht die BundesprŠsidentenwahl an, konkret die Stichwahl. – FOTO: APA/GEORG HOCHMUTH

Kaip jau buvo rašyta „Šauksme“, Austrijos prezidento rinkimų pirmame ture balandžio 24 dieną laimėjo Horstas Hoferis, aplenkęs Van der Belleną 14%. Ši diena Austrijai jau buvo istorinė, nes pirmą kartą per visą pokario laikmetį į antrą turą nepateko nei vienas valdančiųjų centristinių, socialdemomokratų ir liaudininkų atstovas.

Antrame rinkimų ture dalyvavo 72% rinkėjų, į rinkimų punktus atvyko 60,7%. Likę 885 tūkstančiai balsavusių savo biuletenius išsiuntė paštu.

Prieš balsų paštu skaičiavimą rinkimuose į Austrijos prezidento postą pirmavo Austrijos laisvės partijos (ALP) atstovas Norbertas Hoferis 51,9%, o buvęs žaliųjų pirmininkas Alexander Van der Bellen turėjo 48,1%.

Balsavimas paštu pakeitė situacija, laimėjo Bellenas, bet… Austrijos prokuratūra „Laisvės“ partijos skyriams pareikalavus pradėjo tyrimą dėl prezidento rinkimų rezultatų falsifikavimo. Konkrečiai, dėl rezultatų falsifikavimo balsuojant paštu.

Pažeidimai buvo užfiksuoti keturiose rinkimų apylinkėse Karintija iš Štirija žemėse.

Tyrimo metu paaiškėjo kiti įdomūs faktai. Waidhofene, žemutinė Austrija, Vidaus reikalų ministeriją (jos puslapyje fiksuojami rinkimų rezultatai). Nesutapo duomenys ir iš rinkimų apylinkių. Be to, paaiškėjo, kad keturių miestų Villach rinkimų apylinkėje balsai, balsavusių paštu, vyko anksčiau, negu buvo numatyta rinkimų instrukcijoje – po 9:00 ryto pirmadienį.

Labiausiai stebėtojai buvo sugluminti tuo, kad jau sekmadienį vakare VRM puslapyje pasirodė visuotinių rinkimų rezultatai, įskaitant balsavusius paštu. Pranešimas greitai buvo pašalintas. VRM atstovai tai paaiškino „techniniais nesklandumais“. „Techniniai nesklandumai“ rinkimų metu įvyko ir su Herberto Hoferio interneto puslapiu “norberthofer.at” , elektroniniu paštu: jis neveikė, jis buvo užblokuotas!

ALP juristas pateikė papildomus rinkimų falsifikavimo faktus

ALP juristas Dieter Böhmdorfer televizijos kanalui “ZiB 2” pateikė naujus rinkimų falsifikavimo faktus. Jis pareiškė, kad 120000 balsavimo paštu kortelių dar sekmadienį buvo atplėštos ir į pirmadienį turėjusį vykti balsų skaičiavimą buvo įtrauktos, kas yra neteisėta. Čekų kaimuose, kurie palaiko ALP kandidatą Hoferį, 537000 balsavimo biuletenių buvo įmesti per anksti.

Kandidatas į Austrijos prezidentus Herbertas Hoferis pasakė, kad “kalba eina apie pusę milijono balsų, kurie buvo susinkti netinkamai”, rašoma Krone.

Algimantas Lebionka

Šauksmas

Leave a Reply