Zemanas netrukdytų referendumui dėl Čekijos išėjimo iš ES, bet pats būtų prieš

Českenoviny rašo, kad prezidentas Milošas Zemanas kaip ir anksčiau palaiko priėmimą įstatymo dėl nacionalinio referendumo, jis net nebūtų prieš, netgi prieš referendumą dėl išėjimo Čekijos iš Europos sąjungos. Jis pats balsuotų prieš, pasakė Zemanas Bistricoje ties Perštejnu.

1455736171

Piliečiai, surinkę pakankamą skaičių parašų, po įstatymo priėmimo galėtų skelbti referendumą bet kokiu klausimu. „Piliečiai turi teisę nuspręsti, ką jie norėtų paklausti, ir kokiu klausimu jie nori referendumo“, – pasakė prezidentas Bistricos gyventojams. Jis priminė, kad priėmimą įstatymo dėl bendro referendumo, jau prieš kelis mėnesius palaikė parlamentas.

Jeigu būtų referendumas dėl Čekijos išėjimo iš Europos Sąjungos, pasakė Zemanas, jis turi „tūkstantis ir vieną priežastį“ prieš išėjimą. Viena iš jų yra tai, kad Čekijos respublika gauna 200 milijardais dolerių daugiau, negu atiduoda Briuseliui, kas sudaro sumą lygią visam Čekijos biudžetui. „Tiktai kvailys atsisako nuo tokio didelio kiekio pinigų. Tai ciniška priežastis, bet tai priežastis“, – pasakė Zemanas.

Apie visuotinį referendumą Zemanas kalbėjo ir susitikime su visuomene Didžiajame Meziržiči.

Į klausimą dėl referendumo Zemanas pasakė, kad įstatymo priėmimas nebus paprastas, nes tai konstitucinis klausimas ir turi būti priimtas abiejų rūmų dauguma balsų. „Tai bus sunkus procesas, bet aš, kartu su kitais, padarysiu viską, kad šį įstatymą pavyktų priimti“.

Zemanas pasakė, kad priėmus šį įstatymą žmonės galės pareikšti savo nuomonę net dėl buvimo NATO.

A.L.

Šauksmas

Leave a Reply