Marine Le Pen nuo 2011 m Prancūzijos partijos „Nacionalinis frontas“ vadovė ir lyderė, vienbalsiai perrinkta kasmetinėje partijos konferencijoje. Partija 2014 m Europos parlamento (EP) rinkimuose laimėjo daugiausiai vietų europarlamente. Artėjančiuose Prancūzijos prezidento rinkimuose Marine le Pen yra reali kandidatė užimti šį postą. Marine Le Pen kalbina Euronews korespondentė Sofija Dedžardin.
Euronews: Marine Le Pen, Jūsų partija yra pirmaujanti lyginant su opozicinėmis partijomis. Ką Jūs galvojate rytais, kai žiūrite į save veidrodyje?
Marine Le Pen: Aš ruošiuosi įvykdyti demokratines reformas artėjančiuose prezidento rinkimuose. Kiekvienas „Nacionalinio fronto“ narys siekia visomis išgalėmis perimti valdžią į savo rankas ir pakeisti susiklosčiusią situaciją šalyje.
„Euronaujienos“: Kai Jūs pradėjote advokatės karjerą Jūs, galima sakyti, gynėte svetimšalius, neturinčius apibrėžto statuso Prancūzijoje. Jūs kovėtės už tų žmonių galimybę likti Prancūzijoje. Kas atsitiko su ta Marine Le Pen?
Marine Le Pen: Ji niekur nedingo. Reikia suprasti, kad imigracija tam tikrame etape gali tapti pražūtinga šaliai. Be to, pavieniai žmonės neturi mokėti už tai, kas buvo padaryta politikų rankomis, Mes visada sakėme ir sakysime: mes ne prieš atvažiuojančius imigrantus, mes prieš tuos, kurie atveria jiems kelią.
„Euronaujienos“: Jūs raginate sustabdyti masinę imigraciją, tai ką, jūsų galva, daryti su tais žmonėmis, kurie be dokumentų ir leidimų? Ir su tais, kurie bando atvažiuoti į Europą, kad išsaugotų savo gyvybę?
Marine Le Pen: Tegul jie grįžta namo. Aš esu čia, kad atstovaučiau prancūzų interesus. Aš suprantu tų žmonių kančias, bet mes privalome galvoti apie pasekmes.
Euronews: Jei Jūs laimėsite rinkimus, žadėjote visa tai sustabdyti. Jūs buvote Lampedūzoje ir matėte tų žmonių kančias. Viena yra pasakyti „sustabdykite laivus ir siųskime juos atgal“, bet ar Jūs juos parplukdysite?
Marine Le Pen: Ar Jūs buvote Lampedūzoje?
Euronews: Taip
Marine Le Pen: Jūs tikriausiai matėte jaunuolius, kurie atvyko į Europą ,nes jie buvo įtikinti, kad Europoje yra darbo. Todėl, kad mes jiems leidome tikėti, jog čia Eldoradas. Jie yra melo aukos kaip ir prancūzai, kuriems sakoma „prašome atlaisvinti vietas, nes atkeliauja kiti“. Mes negalime to daryti, nes nebėra laisvos vietos.
„Euronews“: Tai Jūs norite Prancūziją išvesti iš Europos Sąjungos? Bet jei Prancūzija viena tai bandys padaryti – bus labai sunku.
Marine Le Pen: Tuo aš nebūčiau tokia tikra, nes šalys, kurios nepriklauso Europos Sąjungai, puikai verčiasi ir be jos.
Euronews: Bet jos niekada ir nepriklausė Eurozonai, štai Jums ir skirtumas.
Marine Le Pen: Tos šalys, kurios jau įstojo, tai joms kelio atgal nebėra?
Euronews: Yra, bet sunku iš ten išeiti. Mes nežinome, nes nebuvo dar tokio įvykio.
Marine Le Pen: Tikrai taip, mus panaudojo kaip bandomuosius triušius, patalpino į bendrus europietiškus namus, kurie visai nepanašūs į tuos, kurie mums buvo žadėti…O dabar sako: „Ai, mes neapgalvojome išėjimo mechanizmo“. Tai kažkokia namų lygio politika, tai tiesiog nerimta – neapgalvoti išėjimo mechanizmo iš Europos Sąjungos. Ar Jūs matote, ką mes pastatėme? Mes pastatėme namus, kurie primeną kalėjimą? Visi įeina ir niekas neišeina!
Euronews: Ką Jūs galvojate apie žmones, kurie kritikuoja savo darbdavius?
Marine Le Pen: Tai priklauso nuo konteksto. Jeigu žmogus išsako savo nepasitenkinimą atvirai, tai kodėl gi ir ne? Kritika gali būti ir konstruktyvi.
Euronews: Tai ką Jūs veikiate europarlamente? Juk būtent europarlamente Jūs gaunate didžiumą savo pajamų?
Marien Le Pen: Panele, aš ne darbuotoja. Ar aišku? Aš nesu Europos Sąjungos samdinė. Aš esu išrinkta atstovauti žmonėms. Atleiskite! Aš esu išrinkta žmonių, kurie tiki, kad Nacionalinio Fronto kandidatai turi turėti daugiau vietų politinėse institucijoje, kad apsaugotų žmones nuo Europos Sąjungos.
Euronews: Ar Jūsų ideologija artima Vladimiro Putino?
Marine Le Pen: Aš pritariau daliai Putino minčių dėl ekonomikos. Tai prasidėjo ne vakar. Nacionalinis Frontas nekeitė savo pozicijų šiuo klausimu. Mes visada džiaugsmingai sutikdavome valdžią, kuri netarnavo sistemai ir kuri ėmėsi atstatyti nacionalinį patriotizmą, ekonomiką.
Euronews: Tai sakote, kad žavitės šiuo žmogumi?
Marine Le Pen: Taip. Aš žaviuosi jo sugebėjimu išlikti ramiu. Europos Sąjunga, spaudžiama JAV, sukėlė šaltąjį karą ir su tuo tikrai nelengva susidoroti. Aš taip pat žaviuosi tuo, kad jis sugebėjo grąžinti savigarbą ir gyvenimo džiaugsmą tautai, kuri 70 metų buvo žeminama ir persekiojama. Kai kuriais aspektais į Rusiją reikia žvelgti optimistiškai, o prie kitų neprisirišti.
Euronews: Gerai, pakalbėkime apie ginčytinus klausimus. Baltarusija, Sirija, Venesuela, Afganistanas ir Rusija pripažino Krymo politinį statusą. O Jūs? O Jūs pritariate aneksijai?
Marine Le Pen: Tuo metu, kai vyko referendumas, tai Ukrainoje nebuvo legitymios valdžios. Ten buvo „pučas“.
Euronews: Viktoras Janukovičius pats išvyko. Jo niekas nevertė. Jis pabėgo.
Marine Le Pen: Žinoma, kad niekas nevertė, tiktai peilį prie gerkles prikišo. Aš manau, kad jei jis būtų likęs, su juo būtų susidorota. Aš galvoju, jog referendumas buvo organizuotas tokiomis sąlygomis, kurias sunku užprotestuoti. Kaip ir Krymo prisijungimą prie Rusijos. Savo laiku pusiasalio prijungimas buvo įvykdytas neatsižvelgiant į Krymą.
Euronews: Bet Ukraina nepavogė Krymo. Tai buvo Chruščiovas, kuris atidavė Krymą Ukrainai.
Marine Le Pen: Taip, tai buvo dovana. Bet aš mąstau, kad Krymas nenorėtų grįžti į Rusijos sudėtį, jeigu ne Ukrainos ir Europos Sąjungos reikalavimai pripažinti valdžią, kuri buvo visiškai nelegali. Europos Sąjunga padarė didelę klaidą. Ypač dėl to, kad į valdžią atėjo nepageidaujami žmonės. Visapusiški naciai.“
Euronews: Kalbama, kad jų yra ir Jūsų gretose.
Marine Le Pen: Tikiuosi, kad Jūs juokaujate? Kai aš kalbu apie „nacistus“ Ukrainoje, tai turiu omenyje, nacistus su nacistine vėliava. Aš matau, kad Jums priimtina, kai kalba eina apie nacistus Ukrainoje, bet likę visi kiti – piktavaliai nacistai. Anksčiau nacistus smerkė už žmonių šaudymą, bet Ukrainoje jie bombarduoja savo žmones ir niekas į tai nekreipia jokio dėmesio.
Euronews: Jūs prieš ar už koaliciją prieš „Islamo valstybę“?
Marine Le Pen: Pirma norėčiau sužinoti, kiek ši koalicija efektyvi. Norėčiau žinoti, kas įeina į jos sudėtį. Būti koalicijoje su Kataru ir Saudo Arabija tikrai ne man, todėl, kad šios šalys finansuoja islamo fundamentalistus. Todėl vienytis su jais – beprotybė.
Euronews: Tai mes turėtume nesikišti?
Marine Le Pen: Ne. Aš to nesakau. Bet pirma, kodėl nepadėti ir judėjimui „Islamo valstybė“ Sirijoje? Mums sako, kad negalima, nes tai gali pakenkti Bašaro Asado režimui.
Euronews: Tai Sirijoje reikia kovoti?
Marine Le Pen: Žinoma, kad reikia, bet tik Sirijos valdžiai leidus.
Euronews: Tai Jūs palaikote Sirijos suveneritetą, bet Ukranos – ne?
Marine Le Pen: Dar kartą primenu: į Ukrainą niekas neatėjo ir niekas nevertė…
Euronews: Man žinoma, kad Kataras padeda judėjimui „Islamo valstybė“ ir taip pat žinoma, kas padeda Ukrainos separatistams, ar gi ne taip?
Marine Le Pen: Jums leidus, kai tai kalba amerikiečiai, aš abejoju. Aš abejoju viskuo, ką kalba amerikiečiai. Jums aišku? Viską, ką kalba amerikiečiai reikia priimti ypač atsargiai.
Euronews: Pabaigai, norėtume, kad apibūdintumėte šias keturias personas. Frankas Holande.
Marine Le Pen: Ne toks minkštas, kaip atrodo.
Euronews: Angela Merkel.
Marine Le Pen: Geležinė Ledi.
Euronews: Žanas Klodas Junkeris.
Marine Le Pen: Veidmainis.
Euronews: Barakas Obama.
Marine Le Pen: Nusivylimas…
Copyright © 2014 euronews
Average Rating
Laisvas Laikraštis – gimstančios politinės jėgos Lietuvoje tribūna
Apie tai kalbėjosi Laisvo Laikraščio redaktorius Aurimas Drižius ir neformalaus judėjimo „Mūsų Gretos“ koordinatorius Kazimieras Juraitis. Susitarta, kad be pavienių straipsnių ir informacijos sklaidos, bus plečiamas Laisvo Laikraščio ir „Mūsų Gretų“ bendradarbiavimas, verčiant straipsnius iš užsienio kalbų, tobulinant elektroninę laikraščio versiją ir panašiai. Apie konkretų bendradarbiavimo formatą bus tariamasi artimiausiu metu. Skaitytojams pateikiame sutrumpintą pokalbio […]